2021-11-14 23:26:00

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów z dużymi problemami pokonał GROT Budowlani Łódź. Zadecydował tie-break!

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów zagrały najsłabszy mecz w tym sezonie, ale wygrały w Łodzi z GROT Budowlani 3-2.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów w poprzedniej kolejce pokonał na własnym parkiecie UNI Opole 3-1 i przedłużył serię zwycięstw w TAURON Lidze. W dzisiejszym spotkaniu z GROT Budowlani Łódź siatkarki z Rzeszowa były faworytkami, ale trzeba było liczyć się z tym, że nie będzie to łatwy mecz.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Cały czas punktacja balansowała na granicy remisu. Dopiero w końcówce, rzeszowianki odważniej ruszyły do przodu. Od stanu 20-19 zdobyły trzy punkty z rzędu co pozwoliło im na wygraną 25-22.

Drugi partia to dominacja gospodyń. W zespole prowadzonym przez Stephana Antige coś nie grało. „Rysice” popełniały bardzo dużo błędów i nie były w stanie zdobywać punktów. Od początku gospodynie narzuciły własny styl gry i nie pozwoliły na ani jedną sytuację, w której rzeszowianki miały by przewagę. W zespole ze stolicy Podkarpacia zawodziła nawet niezawodna Jelena Blagojević. Siatkarki z Łodzi pozostawały w bezpiecznym dystansie punktowym i wygrały 25-19.

W trzecim secie rzeszowianki wyszły na boisko podrażnione wcześniejszą słabą dyspozycją. Mimo, iż początek był wyrównany, to ekipa z Rzeszowa wypracowała sobie pięciopunktową przewagę i prowadziła 12-7. „Rysice” się obudziły, bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok. Zdobyte prowadzenie powiększyły do siedmiu punktów i pewnie zmierzały po zwycięstwo w tym secie. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka jednak nie poddawały się. Świetnie grały w obronie i przewaga rzeszowianek topniała. Na szczęście chwilowy brak koncentracji nie doprowadził do niczego złego. DevelopRes Bella Dolina Rzeszów pewnie wygrał trzeciego seta, 25-19.

W czwartej odsłonie spotkania gra toczyła się przez większość czasu punkt za punkt. Żadna z ekip nie była w stanie wyraźnie zaznaczyć swojej przewagi. Mecz zwolnił i pojawiało się dużo błędów po obu stronach siatki. Jednak łodzianki w pewnym momencie się przełamały i zdobyły 3 punkty z rzędu. Przewagi tej nie wypuściły z rąk już do końca seta i wygrały 25-21. Kibice w Łodzi czekali na piątego seta.

W tie-breaku siatkarki z Rzeszowa starały się kontrolować wydarzenia na boisku. Mimo nie najlepszej dyspozycji potrafiły wypracować sobie dwupunktową przewagę. Co prawda łodzianki utrzymywały dystans, ale nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W decydujących momentach świetnie zafunkcjonował blok rzeszowskiej ekipy. Ostatecznie po długim i wyczerpującym boju, DevelopRes Bella Dolina Rzeszów wygrał tie-breaka 15-10 i cały mecz 3-2. Rzeszowianki zagrały najsłabszy mecz w sezonie, ale mimo to udało im się wygrać. „Rysice” pozostają niepokonane w TAURON Lidze.

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Wenerska.

GROT Budowalni Łódź – DevelopRes Bella Dolina Rzeszów 2-3 (22-25, 25-19, 19-25, 25-21, 10-15)