2021-12-03 23:32:45

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów lepszy od Chemika Police!

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów wygrały z Chemikiem Police 3-2. Spotkanie trwało ponad 2,5 godziny. W tym czasie kibice zgormadzeni w hali Podpromie obejrzeli kawał dobrej, damskiej siatkówki w wykonaniu obu drużyn.

W hali Podpromie miały spotkać się dwa zespoły zajmujące dwie czołowe lokaty w TAURON Lidze. Siatkarki z Polic mogły się dziś zrewanżować za porażkę w Super Pucharze Polski. „Rysice” natomiast mogły zniwelować stratę punktową w tabeli. Spotkanie to było hitem kolejki.

Pierwsza partia przez połowę czasu toczyła się wyrównanie. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalkom na więcej niż 2 punkty. Dopiero w połowie seta, policzanki zdołały wypracować sobie przewagę trzypunktową, 17-14. W zespole z Rzeszowa zaczął zawodzić atak i niestety do końca nie udało się odrobić straty. Ostatecznie siatkarki prowadzone przez Jacka Nawrockiego wygrały pierwszego seta 25-19.

Początek drugiego seta to bardzo wyrównana gra obu zespołów. W pewnym momencie siatkarki Chemika Police, podobnie jak w poprzedniej partii, wyszły na trzypunktowe prowadzenie, 15-12. Zdecydowanie przyczyniła się do tego znakomita gra blokiem. „Rysice” dzięki cierpliwości przetrwały słabszy okres i zdołały odrobić stratę. Co więcej, w końcówce znalazły sposób na blok Chemika i zwyciężyły 25-22.

Niesione zwycięstwem w poprzedniej partii „Rysice” od początku trzeciego seta ruszyły odważnie do przodu i zdołały wypracować sobie przewagę, 7-4. Jednak policzanki dosyć szybko zdołały odwrócić losy seta i doprowadziły do remisu po 9, a następnie skupiły się na konsekwentnym budowaniu przewagi. Drużyny na przemian punktowały i rywalkom ciężko było zdobyć jakąś wyższą przewagę. Praktycznie do ostatnich minut trwała walka o dominację, ale końcowym rozrachunku odrobinę lepsze były siatkarki Chemika Police, które wygrały trzecia partię 25-23.

Kolejny set lepiej rozpoczęły zawodniczki drużyny z Polic, wypracowując sobie trzypunktową przewagę 6-3. Podopieczne Stephana Antigi szybko jednak wzięły się do roboty i doprowadziły do remisu. Skuteczne ataki pozwoliły powoli budować przewagę, jednak Chemik cały czas starał się utrzymywać dystans. Jednak od stanu po 17, gospodynie doszły do głosu i pewnie wygrały czwartą partię 25-21. Kibice czekali na tie-breaka, kolejnego w wykonaniu „Rysic”.

W tie-breaku oba zespoły walczyły z wielkim zaangażowaniem o wygraną. Gra toczyła się cały czas w bardzo bliskim dystansie. W końcówce to ekipa z Polic miała jako pierwsza piłkę meczową, ale nie udało się jej wykorzystać. Chwilę później to „Rysice” miały piłkę po swojej stronie i zrobiły to co należało. Wygrały tie-break 16-14 i cały mecz 3-2.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów pokonał w hicie TAURON Ligi, Chemik Police 3-2 po bardzo emocjonującym pojedynku. Kibice zgromadzeni w hali Podpromie mogą być dumni z rzeszowskich siatkarek.

MVP spotkania została libero rzeszowskiego zespołu, Aleksandra Szczygłowska.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3-2 (19-25, 25-22, 23-25, 25-21, 16-14)