2021-11-19 20:34:00

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów zatrzymane we własnej hali!

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów poniosły pierwszą porażkę w sezonie TAURON Ligi. IŁ Capital Legionovia Legionowo lepsza po tie-breaku.

Dzisiejsze przeciwniczki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów, w poprzedniej kolejce spokojnie pokonały na własnym parkiecie BKS Bostik Bielsko Biała. Rzeszowianki natomiast po słabym meczu wygrały w Łodzi z Grot Budowalni 3-2. Kibice zgromadzeni w hali Podpromie liczyli dziś na pewne zwycięstwo i dużo lepszą grę w wykonaniu „Rysic”.

Początek spotkania nerwowy w wykonaniu rzeszowianek. Siatkarki z Legionowa dobrze zagrywały piłkę, czym nie raz sprawiły problem ekipie z Rzeszowa. Do stanu po 10 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie 3 punkty pod rząd zdobyły podopieczne Alessandro Chiappiniego i odskoczyły gospodyniom, jednak nie na długo.

Rzeszowianki szybko wzięły się w garść i ponownie doprowadziły do remisu. Końcówka seta należała już do gospodyń, które zdobyły dwupunktową przewagę i dowiozły ją do końca seta, wygrywając 25-23. Drugi set rozpoczął się w analogiczny sposób jak poprzedni. Obie ekipy toczyły bardzo wyrównany pojedynek i żadna nie pozwalała przeciwniczkom na odskoczenie.

Podobnie jak i w pierwszym secie, siatkarki Legionovii po kilku minutach zdołały wyjść na prowadzenie i to nie małe, bo czteropunktowe, 13-17. Stephane Antiga reagował na wydarzenia na boisku i to przyniosło skutek. „Rysice” zdołały doprowadzić do remisu po 23. Wydawało się, że druga partia też padnie łupem gospodyń. Jednak nie udało im się wykorzystać piłki setowej, a w grze na przewagi lepsza okazała się ekipa z Legionowa. Drugi set zakończył się wynikiem 27-25 i w meczu był remis.

Kolejną partię oba zespoły zaczęły słabo. W grze pojawiło się dużo niedokładności po obu stronach siatki. Mimo, iż siatkarki ze stolicy Podkarpacia zdołały wyjść na czteropunktowe prowadzenie to szybko je straciły, a po chwili już przegrywały 12-10. Środkowa część seta ponownie w dużo lepszym wykonaniu Legionovii, która wypracowała sobie przewagę. W ostatnich minutach jednak emocji nie brakowało. „Rysice” się nie poddawały i zdołały odwrócić losy seta. Ostatecznie wygrały 25-23.

Pierwsze minuty czwartego seta zwiastowały problemy dla rzeszowianek. Zawodniczki z Legionowa zdobyły 5 punktów z rzędu, żeby po chwili prowadzić już 10-3. „Rysice” znowu złapały zadyszkę i nie prezentowały się najlepiej. Nie można było odmówić im walki, ale przeciwniczki prezentowały się lepiej i konsekwentnie wykorzystywały swoje atuty. Ostatecznie gospodynie poniosły porażkę w tej partii, 25-19. Obie ekipy czekała krótka przerwa, a po niej tie-break.

W decydującej partii, na początku żadna z drużyn nie narzuciła swoich warunków gry. Przez zdecydowaną część czasu, rozgrywka toczyła się punkt za punkt. W pewnym momencie to drużyna gości wyszła na prowadzenie. Po stronie DevelopResu było wiele nerwowości i niedokładności.

Legionowianki natomiast grały bardzo skutecznie w obronie. Wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 14-9 i wydawało się, że jest już po meczu. „Rysice” jednak obroniły piłkę meczową i doprowadziły do wyniku 14-13. Czegoś jednak zabrakło i pierwsza porażka w sezonie stała się faktem. DevelopRes Bella Dolina Rzeszów zatrzymany na własnym parkiecie.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2-3 (25-23, 25-27, 25-23, 19-25, 13-15)