2021-11-19 13:18:00

PKO Ekstraklasa: Czy PGE Stal Mielec postawi się Lechii Gdańsk?

Zakończyła się przerwa na kadrę, a to oznacza, że wraca także PKO Ekstraklasa. W 18. kolejce, PGE Stal Mielec zmierzy się z Lechią Gdańsk, która dotychczas przegrała tylko jeden mecz.

Wraca PKO Ekstraklasa, a wraz z nią mecze PGE Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego w sobotę, w ramach 15. kolejki, zmierzą się u siebie z Lechią Gdańsk, która w trwającym sezonie przegrała tylko jeden mecz. Przy Solskiego 1 humory jednak dopisują, ponieważ "biało-niebiescy" w minionej serii gier, pewnie pokonali na wyjeździe Legię Warszawa.

Mecz Stali w Warszawie zakończył się wynikiem 3-1 dla zespołu z Mielca, choć jako pierwsza na prowadzenie wyszła Legia. Miało to miejsce w 43. minucie, a Rafała Strączka pokonał Mateusz Wieteska. Goście odegrali się niespełna 60 sekund później i było 1-1, po bramce Maksymiliana Sitka. Podopieczni Adama Majewskiego wówczas dostali wiatru w żagle.

Ekipa z Mielca szybko ruszyła do ataku i po chwili już prowadziła, a tym razem na listę strzelców wpisał się Fabian Piasecki. Stal po przerwie nie zatrzymywała się i nadal atakowała. "Biało-niebiescy" w tym meczu zdobyli jeszcze jednego gola, a ten padł w 81. minucie, po trafieniu Mateusza Żyro. Jak natomiast ostatnio zagrała Lechia?

Popularni "Lechiści" wygrali u siebie z Zagłębiem Lubin, choć punkty wcale łatwo nie przyszły. Mecz lepiej zaczął się dla "Miedziowych", którzy prowadzenie objęli w 6. minucie, a rzut karny wykorzystał Filip Starzyński. Lechia jednak nie poddawała się i w kolejnych minutach dążyła do wyrównania. To udało się na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, a na 1-1 trafił Marco Terrazino.

Gdańszczanie dostali skrzydeł i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Zagłębie starało się odpierać ataki Lechii, ale ta była konkretniejsza i w doliczonym czasie gry strzeliła na 2-1, a na listę strzelców ponownie wpisał się Terrazino, dzięki czemu "biało-zieloni" cieszyli się ze zwycięstwa. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie przy Solskiego 1.

Ostatni mecz pomiędzy zespołami z Mielca i Gdańska odbył się 27 lutego 2021 roku. Spotkanie to zostało rozegrane w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy i zakończyło się skromną wygraną Lechii, a jedynego gola w tym meczu zdobył Łukasz Zwoliński. Aktualnie wyżej w tabeli jest ekipa "biało-zielonych", która jest wiceliderem i dotychczas zgromadziła 29 punktów. Na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw, pięć remisów oraz jedna porażka.

Stal zaś plasuje się na siódmym miejscu i na ten moment ma na swoim koncie dwadzieścia punktów. Zespół z Mielca w sezonie 2021/22 PKO Ekstraklasy wygrywał pięć razy, pięciokrotnie dzielił się punktami oraz cztery razy schodził z boiska pokonany. Faworytem meczu więc jest Lechia, ale "biało-niebiescy" tanio skóry nie sprzedadzą.

Spotkanie PGE Stali Mielec z Lechią Gdańsk zostało zaplanowane na sobotę 20 listopada 2021 roku. Arbitrem desygnowanym na ten mecz jest Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Arkadiusz Kamil Wójcik oraz Michał Pierściński, a na sędziego technicznego wyznaczony został Mariusz Myszka ze Stalowej Woli. Na VARze zasiądą natomiast Piotr Lasyk oraz Marcin Borkowski.

Poniżej prezentujemy przewidywany skład PGE Stali Mielec na to spotkanie.

PGE Stal Mielec: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Kamil Kościelny, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek, Grzegorz Tomasiewicz, Dawid Kort, Mateusz Mak - Fabian Piasecki