2021-11-20 13:22:00

Eurobud JKS Jarosław skromnie pokonał Młyny Stoisław Koszalin

Szczypiornistki Eurobud JKS-u Jarosław udanie zakończyły rundę jesienną. Podopieczne Reidara Moistada skromnie pokonaly u siebie Młyny Stoisław Koszalin.

Wynik meczu otworzył Eurobud JKS Jarosław, jednak biorąc pod uwagę początkowe minuty, po obydwu stronach było dosyć nerwowo. Koszalinianki dwa razy straciły piłkę, a rzutu karnego nie wykorzystała Magda Balsam. W 5. minucie spotkania, drugą bramkę na swoim koncie zapisała Aleksandra Zimny. Na remis nie trzeba było długo czekać, a Żaneta Lipok i Paula Mazurek odrobiły stratę.

W 10 minucie, po dwukrotnie niewykorzystanej przez jarosławianki grze w przewadze, Młyny Stoisław Koszalin objął prowadzenie. O przerwę poprosił Reidar Moistad, a tuż po wznowieniu gry, do bramki trafiła Valentina Nestsiaruk. Ekipa gości wyglądała jednak zdecydowanie lepiej niż na początku spotkania i w ciągu dwóch minut wypracowała sobie trzypunktową przewagę.

Serię rozpoczęła Paula Mazurek, a tuż po niej punktowały Żaneta Lipok i Hanna Rycharska. W okolicach 15. minuty na boisko weszła Ivona Mrden, która niemal od razu wpisała się na listę strzelczyń. Nieprzerwanie dobra gra Lipok i Mazurek pozwoliła koszaliniankom na utrzymywanie przewagi. Do grona skutecznie rzucających zawodniczek dołączyła również Martyna Żukowska, dobrze znana z gry w "czarno-niebieskich" barwach w poprzednich sezonach.

W 24. minucie, choć drużyna gości prowadziła 8-12, trener Waldemar Szafulski poprosił o przerwę. Gra jarosławianek w ostatnich minutach uległa poprawie. Celnie trafiły Valentina Nestsiaruk i Joanna Gadzina. Drużyny zeszły na przerwę przy stanie 10-13. Drugą połowę, o równie nerwowym początku, od rzutu rozpoczęły przyjezdne.

Odpowiedziała Ivona Mrden, tuż po niej Katarzyna Kozimur. Dwupunktowa seria nie zdołała jednak zatrzymać dobrze grającej ekipy z Koszalina, która nadal utrzymywała trzy lub dwupunktowe prowadzenie. Kwadrans przed zakończeniem spotkania jarosławianki odmieniły swoją grę. Seria trzech bramek z rzędu należała do Joanny Gadziny.

Niespełna trzy minuty wystarczyło drużynie z Koszalina aby odrobić straty, co zapowiadało niezwykle emocjonującą końcówkę. Dwie obrony Jeleny Djurasinović oraz akcja Katarzyny Kozimur pozwoliły "czarno-niebieskim" wyszarpać zwycięstwo.

Eurobud JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 24-23 (10-13)

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk – Zimny 5, Gadzina 7, Nestsiaruk 5, Mrden 3, Kozimur 3, Matuszczyk 1, Balsam, Dorsz, Guziewicz, Volovnyk, Strózik

Młyny Stoisław Koszalin: Mazurek 6, Lipok 3, Urbaniak 3, Żukowska 4, Rycharska 2, Mączka 4, Zaleśny 1, Ivanytsia, Kurdzielewicz, Nowicka, Haric, Borysławska, Somionka