2021-11-21 10:44:00

Polonia Przemyśl zwycięstwem z rezerwami Stali Mielec zakończyła rundę jesienną

Piłkarze Polonii Przemyśl w dobrych humorach zakończyli piłkarską jesień. Podopieczni Piotra Ciska w sobotę pokonali wyjeździe rezerwy Stali Mielec.

Mecz w pierwszej odsłonie nie porywał, choć oba zespoły miały swoje okazje. Brakowało jednak skuteczności, ale też zarówno jedni jak i drudzy dobre prezentowali się w defensywie. Dużo więcej działo się natomiast po zmianie stron, bowiem kibice obejrzeli aż pięć bramek. Wynik w 51. minucie otworzył Patryk Andreasik, który pokonał bramkarza rezerw Stali Mielec.

Polonia Przemyśl dostała wiatru w żagle i szybko rozpoczęła poszukiwania trafienia numer dwa. Mielczanie starali się odpierać ataki, ale to goście byli konkretniejsi i w 58. minucie wygrywali już 2-0, a tym razem do siatki trafił Mateusz Kowalski. Stal nie zamierzała się tak łatwo poddawać i w kolejnych minutach próbowała nawiązać walkę z Polonią.

Przemyślanie starali się odpierać ataki "biało-niebieskich", jednak Stal była konkretniejsza i w 66. minucie złapała kontakt, po trafieniu Kacpra Sadłochy. Mielczanie chcieli pójść za ciosem i spróbować doprowadzić do wyrównania. Polonia jednak zacieśniła szyki w obronie, a następnie zaatakowała i dziesięć minut później ponownie prowadziła dwoma trafieniami, a bramkę zdobył Marcin Babieczko.

W sobotnim meczu odnotowano jeszcze jednego gola. Tego zdobyli podopieczni Sebastiana Bajorka w 87. minucie, a na listę strzelców wpisał się Michael Wyparło. Stal dostała wiatru w żagle i w doliczonym czasie próbowała jeszcze wyrównać, jednak Polonia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i po końcowym gwizdku cieszyła się ze zwycięstwa.

0-1 Patryk Andreasik (51)
0-2 Mateusz Kowalski (58)
1-2 Kacper Sadłocha (66)
1-3 Marcin Babieczko (76)
2-3 Michael Wyparło (87)