2021-11-21 10:12:00

Srogie lanie na koniec rundy! Wisłok Wiśniowa strzelił dziewięć goli Czarnym Trześń

Wisłok Wiśniowa z przytupem zakończył piłkarską jesień. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego w meczu 19. kolejki 4 ligi podkarpackiej, rozbili Czarnych Trześń aż 9-0.

Czarni Trześń chcieli miłym akcentem zakończyć rundę jesienną w 4 lidze podkarpackiej. Beniaminek do meczu podszedł ambitnie, ale po czerwonej kartce nie miał już zbyt wiele do powiedzenia. Wisłok Wiśniowa zaś od początku wyglądał lepiej na murawie, a bramki dla ekipy Andrzeja Szymańskiego były kwestią czasu.

Podopieczni Mateusza Doparta dzielnie się bronili, ale też popełniali błędy. Po jednym z nich, w 30. minucie, podyktowany został rzut karny, po faulu na Maksymilianie Maiku, a tego na gola zamienił Adrian Nowak. Wisłok dostał wiatru w żagle i 120 sekund później prowadził już 2-0, a tym razem piłkę w siatce umieścił Maik, który wykorzystał podanie Michała Szymańskiego.

Zespół z Trześni w kolejnych minutach próbował nawiązać walkę z Wisłokiem, ale ten nie dał sobie wbić bramki. Druga odsłona fatalnie zaczęła się dla Czarnych. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Kacper Łebek. Beniaminek nie zgadzał się z tą decyzją, lecz arbiter miał inne zdanie i przy okazji wykartkował drużynę gości. "Czerwo" ujrzał dodatkowo Marcin Godek, który był na ławce rezerwowych.

Miejscowi szybko wykorzystali grę w przewadze, bowiem w 52. minucie wygrywali już 3-0, a na listę strzelców wpisał się Nowak. Popularny "Fryta" 180 sekund później miał już na swoim koncie hat-tricka, a Wisłok prowadził już czterema trafieniami. Ławka Czarnych zaczęła natomiast się kurczyć, bowiem po chwili czerwony kartonik ujrzał Jakub Dopart.

Wisłok robił swoje, a z każdą minutą jego przewaga na murawie rosła. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego nie zatrzymywali się i w 71. minucie prowadzili już 5-0, a Rafała Rudolfa tym razem pokonał Ruslan Kovtok. Kolejnego gola ekipa z Wiśniowej zdobyła cztery minuty później, a jego autorem był Krzysztof Orzech.

Gospodarzom nadal jednak było mało, co zwiastowało kłopoty dla Czarnych. Beniaminek 4 ligi podkarpackiej starał się odpierać ataki Wisłoka, ale ten był bezlitosny. W 83. minucie "biało-niebiescy" zdobyli bramkę numer siedem, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Boduch. Zespół z Trześni był już bezradny, ale nie zamierzał odpuszczać.

Piłkarze z Wiśniowej natomiast postanowili, że pójdą na rekord, bowiem sezonie 2021/22 nikt jeszcze wyżej nie wygrał. Jak postanowili, tak uczynili, a dorobek strzelecki poprawił sobie Michał Szymański. Wychowanek Stali Rzeszów najpierw w 86. minucie trafił na 8-0, a 120 sekund później, ustalił wynik tego spotkania.

1-0 Adrian Nowak (30-rzut karny)
2-0 Maksymilian Maik (32)
3-0 Adrian Nowak (52)
4-0 Adrian Nowak (55)
5-0 Ruslan Kovtok (71)
6-0 Krzysztof Orzech (75)
7-0 Bartosz Boduch (83)
8-0 Michał Szymański (86)
9-0 Michał Szymański (88)

Wisłok Wiśniowa: Kaszuba (75. Kozak) – Zięba, B. Szymański, Kuta (70. Zaborowski), Krok, Złamaniec (70. Oliwa), Kovtok (70. Boduch), M. Szymański, Nowak, Sajdak (60. Kasperkowicz), Maik (46. Orzech)

Czarni Trześń: Rudolf - Strojny, Karkut (46. M. Szymański), Łebek, Tęczar, Soboń, Mucha, Wójciak (70. Jan), K. Szymański, Maziarz (75. Łukasz), M. Dopart

Żółte kartki: Złamaniec - Łebek, Strojny, Godek, M. Dopart, K. Szymański, Filar, J. Dopart, Soboń

Czerwone kartki: Kacper Łebek (50-druga żółta), Marcin Godek (poza boiskiem, 50-druga żółta), Jakub Dopart (poza boiskiem, 56-druga żółta)

Sędziował: Przemysław Bieniasz (Rzeszów)