2021-11-21 16:17:00

Ekoball Stal Sanok zrobiła swoje i wygrała z MKS-em Kańczuga

Piłkarze Ekoball Stali Sanok udanie zakończyli piłkarską jesień w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Piotra Kota w niedzielę pewnie pokonali MKS Kańczuga.

Mecz dla Ekoball Stali Sanok zaczął się wybornie, bowiem ta już w 1. minucie objęłą prowadzenie, a bramkarza MKS-u Kańczuga pokonał Kamil Adamiak. Beniaminek 4 ligi podkarpackiej z pewnością nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Podopieczni Piotra Kota nie zamierzali się jednak zatrzymywac i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa.

Ekipa Marka Rybkiewicza starała się odpierać ataki zespołu z Sanoka. Całkiem nieźle to MKS-owi wychodziło, ale Stal była zawzięta i w 25. minucie prowadziła 2-0, a tym razem gola zdobył Jakub Szomko, któremu asystował Damian Niemczyk. Przyjezdni nie zwalniali tempa, jednak brakowało konkretów.

Beniaminek z Kańczugi starał się nawiązać walkę z wyżej notowaną Stalą, ale ta kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i do przerwy zasłużenie prowadziła. Po zmianie stron mecz się wyrównał, a zespół z Sanoka dzielnie bronił prowadzenia. Nie było to jednak łatwe spotkanie dla gości, bowiem az trzech zawodników okupiło je kontuzjami. Mowa tutaj o Piotrze Lorencu, Wojciechu Władyce oraz Dawidzie Gąsiorze.

Zespół z Kańczugi próbował złapać konktakt, jednak Stal skutecznie odpierała jego ataki. W drugiej odsłonie nie brakowało walki, a obu drużynom nie można było odmówić zaangażowania. Ostatecznie jednak więcej bramek nie padło i to podopieczni Piotra Kota zdobyli cenne trzy punkty, dzięki którym Stal zimować będzie nad strefą spadkową.

0-1 Kamil Adamiak (1)
0-2 Jakub Szomko (25)