2021-11-22 20:23:00

Sześć goli w Ropczycach! Błękitni podzielili się punktami z Sokołem Kolbuszowa Dolne

Kibice zgromadzeni na ostatnim meczu rundy w Ropczycach nie mogli narzekać na nudę. Błękitni wraz z Sokołem Kolbuszowa Dolna stworzyli bardzo ciekawe widowisko, w którym padło sześć goli.

Oba zespoły od początku były bardzo aktywnie na murawie, a kibice oglądali ciekawe zawody. Więcej konkretów było jednak po stronie Sokoła Kolbuszowa Dolna, który prowadzenie objął już w 7. minucie, a piłkę w siatce umieścił Krzysztof Szymański, po dograniu Piotra Szkolnika. To widocznie podrażniło Błękitnych Ropczyce, którzy ruszyli do odrabiania strat.

Podopieczni Waldemara Mazurka starali się bronić i całkiem nieźle im to wychodziło. Gospodarze byli jednak zawzięci i w 30. minucie dopięli swego, a na listę strzelców wpisał się Michał Ogrodnik. Błękitni dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa. Tego udało się znaleźć osiem minut później, a tym razem bramkarza Sokoła pokonał Hubert Siepierski.

Kolbuszowianie także mieli swoje okazje w tym meczu, ale raziła nie skuteczność i na przerwę w lepszych humorach schodzili miejscowi. Po zmianie stron, nadal więcej konkretów było po stronie Błękitnych. Zespół dowodzony przez Marka Ormiańskiego w 54. minucie podwyższył na 3-1 na sprawą Siepierskiego, który zabawił się z obrońcami i trafił do pustej bramki.

Wydawało się, że jest już po meczu, ale Sokół miał inne zdanie na ten temat. Goście szybko bowiem złapali kontakt po trafieniu Krzysztofa Szymańskiego. Emocji w kolejnych minutach nie brakowało, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Skuteczniejszy był jednak zespół z Kolbuszowej Dolnej, który do wyrównania doprowadził w 90. minucie, a bramkę na punktu zdobył Szymon Urbaniak.

0-1 Krzysztof Szymański (7)
1-1 Michał Ogrodnik (30)
2-1 Hubert Siepierski (38)
3-1 Hubert Siepierski (54)
3-2 Krzysztof Szymański (54)
3-3 Szymon Urbaniak (90)

Błękitni Ropczyce: Dybski - Kukla, Podczaszy, Waszczuk, Kmiotek – Nikitchuk (70. D. Zawiślak), Sulisz, Majcher (75. A. Ogrodnik), Ogrodnik (53. S. Piwowar), Siepierski – Darłak (78. Bęben)

Sokół Kolbuszowa Dolna: K. Mazurek - Skowron, Remut, Ilnicki, Szkolnik - Bik, Kołacz, Darłak (46. Miazga), Miśko (67. Ogiba), P. Dziedzic (61. Urbaniak) - K. Szymański