2021-11-22 21:20:00

Piast Tuczempy pokonał Legion Pilzno i w dobrych humorach zakończył piłkarską jesień

Piłkarską jesień w dobrych humorach zakończyli piłkarze Piasta Tuczempy. Podopieczni Marka Strawy w meczu 19. kolejki pokonali Legion Pilzno.

Od początku na murawie lepiej prezentował się Piast Tuczempy, który szybko rozpoczął poszukiwania otwierającego trafienia. W 6. minucie gola na 1-0 zdobyć mógł Mateusz Buczkowski, któremu podawał Hubert Wiącek. Napastnik "pomarańczowo-czarnych" zdecydował się na strzał, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

Podopieczni Marka Strawy nie zatrzymywali się i po chwili mieli kolejną niezłą okazję. Tym razem uderzał Tomasz Pasaj, ale futbolówka znowu poszybowała nad bramką. Legion Pilzno także miał swoje szanse. W 27. minucie ukąsił Jakub Szewczyk, ale piłka minęła bramkę Piasta. Przyjezdni nie zatrzymywali się, niedługo po tym niezłą próbę miał Tomasz Barycza, ale nadal było 0-0.

Kibice zaczęli się niecierpliwić, ale w końcu doczekali się bramek. Gospodarze prowadzenie objęli rzutem na taśmę przed przerwą, a piłkę w siatce umieścił Patryk Strawa. Podrażniony Legion szybko po zmianie stron ruszył do ataku. Piast starał się bronić, ale ekipa Romana Gruszeckiego była zawzięta i w 53. minucie doprowadziła do wyrównania, za sprawą Szewczyka.

Zespół z Pilzna dostał wiatru w żagle i zaczął coraz śmielej poczynać sobie na murawie. Legion był jednak nieskuteczny, co niestety zemściło się na nim. Piast zaś cierpliwie czekał i w 78. minucie trafił na 2-1. Radosław Gil uderzył z rzutu wolnego i piłka znalazła się w "szesnastce", a tam dopadł do niej Strawa, który po chwili cieszył się z bramki.

Legion w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Piasta, a konkretnie do Mateusza Buczkowskiego, który w 86. minucie podwyższył prowadzenie. Więcej goli już nie padło i po końcowym gwizdku lepsze humory mieli gospodarze.

1-0 Patryk Strawa (44)
1-1 Jakub Szewczyk (53)
2-1 Patryk Strawa (78)
3-1 Mateusz Buczkowski (86)

Piast Tuczempy: Jakiel – Stopyra, Demski, Sas (31. Strawa), Benc, Wielgosz, Wiącek (88. Broda), Popek (74. Suberlak), Buczkowski, Pasaj, Zieliński (59. Gil)

Legion Pilzno: Maniecki – Buras, Mazur, Tomasiewicz, Misztal (82. Chmura), Nalepka (65. Kozioł), Pęcak, Syguła, Manzo, Barycza, Szewczyk

Żółte kartki: Demski, Wielgosz, Buczkowski - Buras, Tomasiewicz, Misztal

Sędziował: Tomasz Sobuś (Mielec)