2021-11-21 14:11:20

KS Wiązownica mistrzem jesieni IV ligi podkarpackiej! W ostatniej kolejce pokonuje SPEC Stal Łańcut

KS Wiązownica mistrzem jesieni IV ligi podkarpackiej! (fot. Łukasz Żyła)
KS Wiązownica przezimuje jako samodzielny lider IV ligi podkarpackiej. Na zakończenie rundy pokonuje na wyjeździe SPEC Stal Łańcut 0:3.

Na zakończenie piłkarskiej jesieni SPEC Stal Łańcut podejmowała na własnym boisku KS Wiązownica - lidera rozgrywek podkarpackiej 4 ligi po 18 kolejkach. Goście z dorobkiem 37 punktów nie mogli być jednak pewni tytułu mistrza jesieni, gdyż swój mecz w sobotę wygrała Głogovia Głogów Małopolski i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Stal po nieudanym początku sezonu nadrobiła straty i uplasowała się na 5 miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów.

Początek meczu nie przebiegał po myśli Łańcucian. Goście z Wiązownicy od początku mieli optyczną przewagę, którą finalnie zamienili na bramkę w 21. minucie, a jej strzelcem był Kacper Wydra. Przed przerwą udało im się jeszcze raz pokonać Cezarego Szpindora, tym razem droga do bramki odnalazł Jakub Kądziołka. Do szatni KS Wiązownica schodziła przy korzystnym wyniku 0:2 i z nadziejami na obronienie pierwszej lokaty.

W przerwie trener Stali Łańcut Krzysztof Korab dokonał zmiany w składzie i gospodarze ambitnie próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Gracze KS Wiązownica szli jednak za ciosem i w 70. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jakub Kądziołka. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i goście zdobyli 3 punkty.

Zwycięstwo KS Wiązownica w ostatniej kolejce pozwala im utrzymać koronę mistrza jesieni z dorobkiem 40 punktów (11 zwycięstw - 7 remisów - 1 porażka, bilans bramkowy 49:17).

SPEC Stal Łańcut kończy rundę z 32 punktami i 6 lokatą (10 zwycięstw - 2 remisy i 7 porażek, bilans bramkowy 29:22).

SPEC Stal Łańcut - KS Wiązownica 0:3 (0:2)
0:1 22' Kacper Wydra
0:2 38' Jakub Kądziołka
0:3 70' Jakub Kądziołka

SPEC Stal Łańcut: Szpindor - Cwynar, Noga, Makowski, S. Paczocha, Bieniasz, Kmuk, P. Wójcik, Dudek, Góra, Walat