2021-11-21 15:39:00

Wólczanka Wólka Pełkińska wysoko przegrała z Podhalem Nowy Targ

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska na tarczy wrócą z Nowego Targu. Miejscowe Podhale wypunktowało ekipę Marcina Wołowca, która przegrała 3-0.

Wólczanka Wólka Pełkińska bardzo chciała miłym akcentem zakończyć tegoroczne zmagania. Podopieczni Marcina Wołowca mierzyli się z Podhalem Nowy Targ, które walczy o awans do eWinner 2 ligi. Popularne "Szarotki" szybko wypracowały sobie przewagę na murawie i częściej były przy piłce. Wólczanka próbowała nawiązać walkę, ale brakowało jej argumentów.

Piłkarze z Wólki Pełkińskiej starali się odpierać ataki miejscowych, ale też popełniali błędy. Jeden z nich skutkował rzutem karnym w 23. minucie, ale nie wykorzystał go Patryk Serafin. W kolejnych minutach Podhale nadal przeważało, choć Wólczanka także miała swoje okazje. Do przerwy jednak bramek nie odnotowano.

Ekipa Szymona Grabowskiego po zmianie stron nadal lepiej się prezentowała i coraz śmielej atakowała. Podhale w końcu dopięło swego i w 64. minucie objęło prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Patryk Kapuściński, doskonale znany z podkarpackich boisk. Miejscowi dostali wiatru w żagle i po chwili wygrywali 2-0, a tym razem bramkarza Wólczanki pokonał Łukasz Furtak.

W tym momencie było już w zasadzie po meczu, choć goście nadal starali się zaskoczyć zespół z Nowego Targu. Podhale jednak kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń i spokojnie czekało na błąd. Ten nadarzył się w 89. minucie, a wtedy został podyktowany rzut karny dla "Szarotek". Piłkę na jedenastym metrze ustawił Olaf Nowak, który po chwili cieszył się z bramki.

1-0 Patryk Kapuściński (64)
2-0 Łukasz Furtak (65)
3-0 Olaf Nowak (89-rzut karny)