2021-11-13 16:41:44

Avia Świdnik lepsza od Wisłoki Dębica. Przesądziły trzy minuty

Wisłoka Dębica (biało-zielone stroje) przegrała w Świdniku z Avią 0-2 (fot. Robert Skalski / archiwum)
Gole Tomasza Zająca i Wojciecha Białka dały trzy punkty Avii Świdnik w potyczce z Wisłoką Dębica. Obydwie bramki padły w odstępie zaledwie trzech minut.

W spotkaniu 17. kolejki 3 ligi gr. IV Avia Świdnik podejmowała Wisłokę Debica. Obie ekipy solidarnie zgromadziły w ostatnich trzech spotkaniach po siedem punktów, toteż kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Sportowej w Świdniku oczekiwali zaciętego widowiska.

Pomimo braku goli, pierwsza połowa obfitowała w sytuacje bramkowe. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował w 30. minucie Kamil Oziemczuk, który główkował ponad bramką Bartosza Matogi. Swoje sytuacje mieli także dębiczanie, jednak brakowało im precyzji w polu karnym Avii.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu zaledwie trzech minut drugiej połowy. W 53. minucie Tomasz Zając wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. 180 sekund później podwyższył je doświadczony Wojciech Białek skutecznie egzekwując rzut karny.

Pomimo nieustających wysiłków z obydwu stron, wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie po ostatnim gwizdku sędziego to miejscowi mogli cieszyć się z trzech zdobytych punktów.

1-0 Tomasz Zając (53)
2-0 Wojciech Białek (56-karny)

Avia Świdnik: Andrzej Sobieszczyk - Maciej Góralski, Rafał Dobrzyński, Roman Mykytyn, Patryk Drozd - Paweł Uliczny, Adrian Popiołek, Tomasz Zając, Dominik Maluga, Kamil Oziemczuk - Wojciech Białek.

Wisłoka Dębica: Bartosz Matoga - Hubert Król, Dominik Cabała, Jakub Rachfalik - Kamil Rębisz, Sebastian Fedan, Damian Łanucha, Patryk Zygmunt, Rafał Górecki - Łukasz Siedlik, Błażej Radwanek