2021-10-30 21:36:00

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów bez problemów pokonały Joker Świecie

Siatkarki DevelopResu ponownie wygrały i umacniają się na pozycji lidera TAURON Ligi. Tym razem pewnie pokonały Joker Świecie 3-0. MVP spotkania została wybrana Ana Kalandadze.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów w starciu z Joker Świecie był zdecydowanym faworytem. Podopieczne trenera Stephane Antigi do tej pory nie przegrały w TAURON Lidze i nie zanosiło się na to, aby dziś miało się to zmienić. Zawodniczki ze Świecia dotychczas wygrały tylko jeden mecz i zamykały tabelę, dlatego też dzisiejsze spotkanie nie powinno było sprawić problemów „Rysicom”.

Pierwszy set rozpoczął się dość niespodziewanie bo od zdobycia trzech punktów przez gospodynie. Niewiele jednak zajęło zawodniczkom z Rzeszowa doprowadzenie do remisu. Po zaskakującym początku gra się wyrównała i żadna z drużyn nie pozwalała odskoczyć przeciwniczkom. Wszystko zmieniłoa się od stanu po 10. Wtedy to „Rysice” wypracowały sobie trzypunktową przewagę, którą starały się utrzymywać. Po kilku minutach powiększyły ją do 6 punktów i do końca seta nie pozwoliły zbliżyć się siatkarkom ze Świecia. W efekcie wygrały pierwszego seta 25-19.

Druga partia była już bardziej wyrównana, przynajmniej do pewnego momentu. Oba zespoły grały punkt za punkt aż do wyniku 9-9. Po tym zawodniczki prowadzone przez Bulenta Karslioglu odskoczyły rzeszowiankom na 3 punkty. Podobnie jednak jak i w pierwszym secie nie potrafiły utrzymać zdobytej przewagi i w mgnieniu oka dały się dogonić, a następnie oddały pole gry siatkarkom z Rzeszowa, które zdobyły 8 punktów z rzędu i było już 12-17. Podopieczne Stephana Antigi zaliczkę punktową konsekwentnie utrzymywały i wydawało się, że spokojnie dokończą seta. Jednak siatkarki ze Świecia się nie poddały i wykazały wolę walki. Obroniły cztery piłki setowe, ale w końcówce jednak czegoś zabrakło i ostatecznie to siatkarki ze stolicy Podkarpacia wygrały drugą partię 26-24.

W trzecim secie „Rysice” od początku chciały potwierdzić swoją dominację. Wyszły na sześciopunktowe prowadzenie 9-3, którego nie pozwalały sobie w żaden sposób odebrać. Z pewnością chciały zrehabilitować się za nerwową końcówkę poprzedniego seta. „Rysice” grały bardzo pewnie co sprawiło, że wypracowana zaliczka pozostawała z nimi przez większą część seta. W kolejnych minutach przewaga wzrosła do aż 10 punktów, a na tablicy wyników było 22-12. Mimo, iż siatkarki Jokera zdobyły następnie 3 punkty to w żaden sposób nie mogły zagrozić „Rysicom”, które pewnie wygrały ostatnią partię 25-18. Cały mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla DevelopResu i 3 punkty jadą do Rzeszowa. MVP spotkania została wybrana Ana Kalandadze.

Joker Świecie – DevelopRes Bella Dolina Rzeszów 0-3 (19-25, 24-26, 18-25)