2021-10-30 13:07:00

Izolator Boguchwała pewnie pokonał Arłamów Ustrzyki Dolne

Piłkarze Izolatora Boguchwała okazali się lepsi od beniaminka 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Bartosza Zołotara rozprawili się z Arłamowem Ustrzyki Dolne, a dublet ustrzelił Filip Leśniak.

Faworytem dzisiejszej potyczki był Izolator Boguchwała, który był wyżej w ligowej tabeli, lecz jego nastroje nie był najlepsze, ponieważ podopieczni Bartosza Zołotara ostatnio przegrali z Legionem Pilzno. Arłamów Ustrzyki Dolne także miał fatalne humory, bowiem otrzymał pięć sztuk od KS-u Wiązownica. Oba zespoły więc liczyły na przełamanie.

Beniaminek 4 ligi podkarpackiej starał się przeciwstawiać "Izolacji", ale lepiej się prezentowała i miała więcej z gry. Gospodarze dzisiejszego spotkania prowadzenie objęli w 26. minucie, a Dariusza Półkoszka pokonał Filip Leśniak. Arłamów był mocno podrażniony takim obrotem spraw i szybko ruszył do odrabiania strat.

Izolator jednak dobrze grał w obronie, a i też coś starał się zdziałać z przodu. Efektem tego był gol na 2-0, zdobyty rzutem na taśmę przed przerwą przez Georgelasa Lukanzu. Arłamów nie miał nic do stracenia i po zmianie stron od początku ruszył do ataku, celem złapania kontaktu. Sztuka ta udała mu się w 55. minucie, a na listę strzelców wpisał się Mirza Basić.

Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, bowiem 120 sekund później prowadzenie podwyższył zespół z Boguchwały, a tym razem Półkoszka pokonał Filip Leśniak. Izolator dostał wiatru w żagle i w kolejnych minutach częściej był przy piłce. W meczu odnotowano jeszcze jedno trafienie, a to padło łupem Przemysława Nalepki, który w 87. minucie ustalił wynik spotkania.

1-0 Filip Leśniak (26)
2-0 Georgelas Lukanzu (45)
2-1 Mirza Basić (55)
3-1 Filip Leśniak (57)
4-1 Przemysław Nalepka (87)