2021-10-30 13:48:00

Rezerwy Stali Mielec ograły na wyjeździe MKS Kańczuga

Kolejne zwycięstwo w 4 lidze podkarpackiej odniosły rezerwy Stali Mielec. Podopieczni Sebastiana Bajorka pewnie pokonali na wyjeździe MKS Kańczuga.

Faworytem sobotniej potyczki były rezerwy Stali Mielec, które do niedawna były liderem 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Sebastiana Bajorka od początku byli stroną przeważającą, co udokumentowali bramką w 7. minucie, autorstwa Kamila Duszkiewicza. MKS Kańczuga nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat.

Beniaminek dobrze się prezentował na tle wyżej notowanego rywala. Drugi garnitur Stali postawił miejscowym trudne warunki, jednak podopieczni Marka Rybkiewicza byli zawzięci i w 29. minucie dopięli swego, a bramkę na 1-1 zdobył Waldemar Znamieńczyków. W kolejnych minutach inicjatywę przejął zespół z Mielca, a gospodarze skupili się na defensywie.

Stal nie poddawała się jednak i w 37. minucie odzyskała prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Dawid Kort. Kańczudzianie w końcówce pierwszej odsłony starali się jeszcze zdobyć bramkę na 2-2. ale przyjezdni skutecznie odpierali ataki MKS-u. W drugiej odłonie, zespół z Mielca miał więcej z gry i częściej utrzymywał się przy futbolówce.

Podopieczni Sebastiana Bajorka przed szansą podwyższenia prowadzenia stanęli w 58. minucie otrzymali rzut karny, a tego na gola zamienił Adrian Szczutowski. W kolejnych minutach, Stal kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając na zbyt wiele beniaminkowi 4 ligi podkarpackiej.

Mielczanie nie zamierzali jednak poprzestawać na trzech trafieniach i w 80. minucie po raz czwarty cieszyli sie z gola, którego autorem był Adrian Szczutowski. Zespół z Kańczugi w końcówce próbował zmniejszyć straty, jednak Stal skutecznie odpierała ataki rywala, który jednak nie znalazł sposobu na golkipera "biało-niebieskich".

0-1 Kamil Duszkiewicz (7)
1-1 Waldemar Znamieńczyków (29)
1-2 Dawid Kort (37)
1-3 Adrian Szczutowski (58-rzut karny)
1-4 Adrian Szczutowski (80)