2021-10-30 06:06:36

Depilacja laserowa - dlaczego warto?

Podobne tematy lifestyle

Moda na gładkie ciało jest z nami od lat - i nic nie wskazuje na to, że miałaby w najbliższym czasie się zakończyć. Pozbywanie się zbędnego owłosienia tradycyjnymi metodami jest czasochłonne i męczące - włoski odrastają bardzo szybko. To właśnie dlatego laserowe usuwanie owłosienia staje się coraz popularniejsze. Zobacz, na czym polega zabieg depilacji laserowej i dlaczego warto z niego skorzystać!

  1. Laserowe usuwanie owłosienia - skuteczne rozwiązanie
  2. Zabieg depilacji laserowej
  3. Depilacja laserowa - dlaczego trzeba wykonać kilka zabiegów?
  4. O czym trzeba pamiętać po zabiegu depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia - skuteczne rozwiązanie

Codzienne usuwanie zbędnych włosków za pomocą golarki to zdecydowanie mało efektywna metoda. Chemiczne środki do depilacji nie każdemu odpowiadają, a depilacja woskiem, bolesna i nieprzyjemna, wciąż musi być powtarzana co kilka tygodni. Na szczęście - dzięki nowoczesnej technologii, owłosienia można pozbyć się praktycznie raz na zawsze. Po zabiegu depilacji laserowej skóra pozostaje gładka już na zawsze - wystarczy raz do roku wykonać zabieg przypominający.

Zabieg depilacji laserowej

Zabieg laserowej depilacji wykonywany jest za pomocą specjalistycznego lasera (na przykład LightSheer DUET). Przed rozpoczęciem zabiegu zawsze odbywa się jednak konsultacja z dermatologiem lub kosmetologiem, który ocenia, czy nie mamy przeciwwskazań do zabiegu. Następnie specjalista dobiera parametry lasera do typu włosków i stanu naszej skóry. Na początku przeprowadzana jest próba laserowa - jeśli przebiegnie pomyślnie, można rozpoczynać zabieg.

Skóra naświetlana jest wiązką laserowego światła - co nie wywołuje bólu, a jedynie niewielki dyskomfort. Zależnie od tego, jak duża jest powierzchnia depilowanej skóry, zabieg może trwać od kilkunastu minut do dwóch godzin.

Depilacja laserowa - dlaczego trzeba wykonać kilka zabiegów?

By uzyskać trwałe i zadowalające efekty, trzeba wykonać kilka zabiegów depilacji laserowej. Takie postępowanie wynika przede wszystkim z tego, w jaki sposób rosną włosy i jak wygląda cykl ich życia. Laser jest w stanie niszczyć jedynie włoski będące w aktywniej fazie wzrostu - to właśnie one są widoczne na co dzień na powierzchni skóry. Włosków jest jednak znacznie więcej - te będące w fazie spoczynku nie są możliwe do zauważenia.

Owłosienie nie rośnie całe jednocześnie. Oznacza to, że podczas jednego zabiegu depilacji tylko część włosków będzie w fazie, która pozwala na ich usunięcie. To właśnie dlatego dla uzyskania pełnego efektu należy wykonać kilka zabiegów.

O czym trzeba pamiętać po zabiegu depilacji laserowej?

Po zabiegu depilacji laserowej trzeba koniecznie przestrzegać zaleceń - by nie narazić się na podrażnienia skóry. W dniu zabiegu warto wybrać luźniejsze ubrania - by tuż po depilacji nie zakładać obcisłych spodni. Trzeba także na kilka dni zrezygnować z peelingów i kosmetyków, które mogą zaszkodzić skórze. Aktywność fizyczna także jest przez kilka dni niewskazana - pot nie wpływa dobrze na podrażnione ciało.

Po zabiegu depilacji nie wolno korzystać z sauny! Może to doprowadzić do zakażeń, a także wpłynąć negatywnie na efekty zabiegu. Z sauny i basenu warto zrezygnować na około 2 tygodnie. 

Laserowe usuwanie owłosienia to najskuteczniejszy z dostępnych obecnie sposób trwałego usuwania owłosienia. Efekty depilacji laserowej utrzymują się znacznie dłużej, niż efekty golenia lub depilacji woskiem. Warto wykonać depilację laserową, by pozbyć się niechcianego owłosienia - laserowe usuwanie włosów rozwiąże problem raz na zawsze!


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij