2021-09-08 23:06:00

Ogromne emocje na PGE Narodowym! Reprezentacja Polski na remis z Anglią

Piłkarze reprezentacji Polski pokazali charakter i ugrali punkt z Anglią. Podopieczni Paulo Sousy bardzo dobrze zaprezentowali się na tle wyżej notowanego rywala, a gola na wagę remisu zdobył Damian Szymański.

Mecz od początku był bardzo zacięty, a obie reprezentacje za wszelką cenę chciały wygrać. Polska od początku dobrze się prezentowała na murawie, a aktywny z przodu był Robert Lewandowski. Cała drużyna walczyła, a "biało-czerwonych" poprostu przyjemnie się oglądało. Anglia także miała swoje okazje, jednak nasza defensywa skutecznie odpierała jej ataki.

Podopieczni Paulo Sousy z czasem oddali inicjatywę przyjezdnym, którzy byli bardzo groźni z przodu. Polska jednak nie przestraszyła się rywala, a na tablicy wyników było 0-0. Groźnie pod bramką Anglii było w 29. minucie, a tam znalazł się popularny "Lewy". Snajper Bayernu Monachium przejął futbolówkę w polu karnym, a następnie źle w nią trafił.

Zarówno jedni i drudzy w kolejnych minutach mieli swoje okazje, ale żadna z nich nie znalazła drogi do bramki i do przerwy był remis. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i nadal oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie. W 47. minucie świetną okazję miał Jack Grealish, który uderzył z ostrego kąta, ale piłka przeszła obok słupka.

"Biało-czerwoni" w obronie byli bezbłędni, choć piłkarze Anglii sprawili im trochę problemów. Kibice oglądali bardzo interesujące spotkanie, ale oczekiwali bramek. W 61. minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale w ostatniej chwili udanie interweniował Jan Bednarek. Podopieczni Garetha Southgate przejęli inicjatywę, co wzbudziło niepokój wśród fanów.

Polska dwoiła się i troiła w defensywie, jednak w końcu Anglia znalazła na nią sposób. Harry Kane w 72. minucie znalazł lukę i huknął zza pola karnego. Piłka minęła Bednarka, a następnie zaskoczyła Wojciecha Szczęsnego, który po chwili wyciągnął ją z bramki. Podopieczni Paulo Sousy czym prędzej ruszyli do odrabiania strat.

Gospodarze nie mieli nic do stracenia i w kolejnych minutach postawili wszystko na jedną kartę. Groźnie pod bramką Anglii był w 81. minucie. Jordan Pickford podczas wybijania futbolówki, obił nią Karola Świderskiego, który ruszył na bramkę, ale zdołał go uprzedzić bramkarz Anglii. Polska nie zatrzymywała się i cały czas szukała okazji do wyrównania.

Zespół dowodzony przez Paulo Souse cały czas atakował, a z przodu aktywny był Robert Lewandowski, którego jednak goście dobrze przykryli. "Biało-czerwoni" nie odpuszczali i w końcu dopięli swego. Popularny "Lewy" wypatrzył Damiana Szymańskiego, a ten głową skierował piłkę do siatki i zapewnił punkt reprezentacji Polski.

Polska - Anglia 1-1 (0-0)

0-1 Harry Kane (72)
1-1 Damian Szymański (90)

Polska: Szczęsny – Dawidowicz, Glik (80. Helik), Bednarek, Puchacz (80. Rybus) – Jóźwiak (80. Frankowski), Linetty, Krychowiak (68. D. Szymański), Moder – Buksa (63. Świderski), Lewandowski

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice – Sterling, Mount, Grealish – Kane

Żółte kartki: Glik, Krychowiak, Puchacz, Linetty, Szymański - Phillips, Maguire

Sędziował: Daniel Siebert (Niemcy)

Widzów: 56 212