2021-09-08 19:43:00

Siarka Tarnobrzeg walczyła do końca i wyrwała punkt w starciu z Unią Tarnów

Jest pierwsza stara punktów Siarki Tarnobrzeg w sezonie 2021/22. Podopieczni Sławomira Majaka pokazali jednak charakter i ostatecznie zremisowali z Unią Tarnów, która prowadziła już 2-0.

Siarka Tarnobrzeg na mecz z Unią Tarnów jechała w wybornych nastrojach, od sześciu meczów nie zaznała goryczy porażki. Popularne "Jaskółki" natomiast były podbudowane ostanią wygraną z Orlętami Radzyń Podlaski, wobec czego dziś chciały pójść za ciosem. Spotkanie było ciekawym widowiskiem, a oba zespoły stwarzały sobie okazje.

Beniaminek 3 ligi gr. IV postawił Siarce trudne warunki, a przede wszystkim chciał grać w piłkę. Zespół z Tarnowa prowadenie objął w 36. minucie, a bramkę zdobył Adrian Kajpust. Tarnobrzeżanie nie zamierzal tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Podopieczni Sławomira Majaka próbowali jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania, ale Unia dobrze grała w obronie.

Po zmianie stron, gospodarze nadal atakowali, choć Siarka także miała swoje okazje. Więcej konkretów było jednak po stronie Unii, która w 59. minucie prowadziła 2-0, a na listę strzelców wpisał się Viktor Putin. Zespół z Tarnobrzega nadal wierzył w korzystny rezultat, a w kolejnych minutach wypracował sobie przewagę na murawie.

Popularni "Siarkowcy" nie dawali za wygraną i w końcu dopięli swego, a gola w 74. minucie zdobył Ivan Agudo Martniez. Ekipa z Tarnobrzega dostała wiatru w żagle i szybko rozpoczęła poszukiwania bramki na 2-2. Podopieczni Sławomira Majaka postawili wszystko na jedną kartę i to im się opłaciło, bowiem w końcówce spotkania wyrównał Krzysztof Zawiślak.

1-0 Adrian Kajpust (36)
2-0 Viktor Putin (59)
2-1 Ivan Agudo Martniez (74)
2-2 Krzysztof Zawiślak (90)