2021-09-08 15:43:00

Texom Sokół Sieniawa wygrał po raz pierwszy w tym sezonie. Pokonali na wyjeździe Wólczankę Wólka Pełkińska

Texom Sokół Sieniawa pokonał na wyjeździe Wólczankę Wólka Pełkińska 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dominik Pikiel.

Od początku spotkanie pomiędzy Wólczanką Wólka Pełkinska a Texom Sokołem Sieniawa było bardzo wyrównane i zacięte. Już w pierwszej minucie meczu goście oddali celny strzał na bramkę. Chwilę później w odpowiedzi Mateusz Podstolak strzelił ponad bramką, futbolówka jeszcze odbiła się od poprzeczki.

W dziesiątej minucie Krzysztof Pietluch oddał strzał, ale przeszedł obok słupka Matthew Korziewicza. Chwilę później Filip Czop otrzymał podanie prostopadłe i od połowy boiska mógł iść sam na sam, ale zdecydował się na podanie do Pietlucha i akcja „spaliła na panewce".

W kolejnych minutach trwała walka w środku pola, sędzia pokazał aż pięć żółtych kartek. Końcówka pierwszej części gry należała do ekipy z Sieniawy. W 37. minucie Sebastian Kaczyński uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej i wróciła na boisko. Chwilę później Wach wślizgiem wybrał piłkę spod nóg napastnika ekipy z Sieniawy. W doliczonym czasie gry środkowy obrońca Wólczanki - Ruslan Marushka oddał strzał na bramkę głową i chwilę później sędzia zakończył pierwszą część gry.

Po zmianie stron zaatakowała Wólczanka Wólka Pełkińska. Najpierw w doskonałej sytuacji znalazł się Dawid Wach, ale jego strzał głową był niecelny. Chwilę później w podobnej pozycji również głową nie trafił Podstolak. W kolejnych minutach podopieczni Marcina Wołowca atakowali coraz mocniej, ale ich strzały albo były blokowane, albo bronił je Korziewicz.

Sokół Sieniawa oddał pole rywalą i skupił się na grze z kontrataku. W 70. minucie jeden z takich wypadów mógł zakończyć się bramką, ale strzał Krystiana Majki wylądował na poprzeczce bramki Bartosza Wierzchowskiego. Po tej akcji piłkarze Łukasza Chmury wyczuli swoją szansę. Cztery minuty później Kaczyński przyjął piłkę w polu karnym i odegrał za „szesnastkę” do Michała Wawryszczuka. Jednak pomocnik gości nie trafił w „światło bramki".

Dwanaście minut przed końcem meczu Damian Skała wrzucił z autu piłkę w pole karne. Zagranie głową przedłużył Dominik Ochał. Futbolówka trafiła na głowę Dominika Pikiela, a ten skierował ją do siatki. W kolejnych minutach gospodarze dążyli do wyrównania, ale nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. Natomiast w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Pikiel mógł i powinien podwyższyć prowadzenie Sokoła, ale nie trafił do pustej bramki z około siedmiu metrów.

Więcej bramek w tym meczu nie padło. Texom Sokół Sieniawa wygrał po raz pierwszy w sezonie 2021/22 i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Teraz "czerwoną latarnią" ligi została Wólczanka Wólka Pełkińska.

0-1 Dominik Pikiel (79)