2021-09-08 17:56:00

Jest przełamanie Wisłoki Dębica! Pokonała na wyjeździe Czarnych Połaniec

Piłkarze Wisłoki Dębica po dwóch remisach w końcu sięgnęli po komplet punktów. Podopieczni Dariusza Kantora na wyjeździe pokonali Czarnych Połaniec.

Lepiej od początku prezentowała się Wisłoka Dębica, która od pierwszych minut ruszyła do ataku. Czarni Połaniec jednak dobrze wyglądali w defensywie i skutecznie przeszkadzali przyjezdnym. Podopieczni Dariusza Kantora zaczęli coraz śmielej sobie poczynać na murawie. W 18. minucie gola mógł zdobyć Damian Łanucha, ale strzelił nad bramką.

Po chwili odpowiedział zespół z Połańca, który zagroził bramce Wisłoki, która w ostatniej chwili wybiła piłkę na rzut rożny. Dębiczanie coraz bardziej się rozkręcali, a okazje do zdobycia bramki mieli Sebastian Fedan, Tomasz Palonek oraz Łukasz Siedlik, ale nadal było 0-0. Beniaminek nie miał zbyt wiele do powiedzenia w meczu przeciwko "biało-zielonym".

Piłkarze Wisłoki dwoili się i troili na murawie, aż w końcu dopięli swego. Damian Łanucha w 45. minucie wrzucil piłkę Tomaszowi Palonkowi, a ten świetnie odnalazł się w polu karnym i dał prowadzenie swojej drużynie. Dębiczanie dostali wiatru w żagle i po zmianie stron nadal atakowali. Czarni mieli tego dnia sporo szczęścia, bowiem goście razili nieskutecznością.

Ekipa z Połańca w kolejnych minutach zaczęła być coraz bardziej aktywna na murawie, a przede wszystkim zaczęła zagrażać drużynie przyjezdnych. "Biało-zieloni" jednak dobrze grali w obronie, a w bramce pewny był Alex Stachnik. Wisłoka także miała swoje okazje, lecz wynik ostatecznie już nie uległ zmianie.

0-1 Tomasz Palonek (45)