https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-21 15:18:00

Stal Stalowa Wola pokonała Podhale Nowy Targ

Podopieczni Jaromira Wieprzęcia dopisali do swojego dorobku, kolejny komplet oczek. Zielono-czarni pokonali ekipę z Nowego Targu i w dobrych humorach przystąpią do ostatniego meczu rundy.
 
Spotkanie mogło doskonale rozpocząć się dla Podhala Nowy Targ, które w 1. minucie miało świetną okazję, lecz piłkę przejął Matthew Korziewicz. Stal Stalowa Wola nie zamierzała być dłużna i czym prędzej ruszyła do ataku. Gospodarze po chwili objęli prowadzenie. Filip Szifer wrzucał futbolówkę, a Bartosz Wiktoruk umieścił ją w siatce.
 
Sytuacja ta podrażniła ekipę "Szarotek", która w 12. minucie doprowadziła do wyrównania, po bramce Jarosława Potońca. "Stalówka" chciała czym prędzej odzyskać prowadzenie, ale przyjezdni mądrze się bronili. Z czasem spotkanie przeniosło się do środkowej strefy, jednak nie oznaczało to braku emocji. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje, lecz brakowało konkretów.
 
Zielono-czarni w samej końcówce pierwszej odsłony mogli objąć prowadzenie, jednak Michał Fidziukiewicz uderzał niecelnie. Po zmianie stron, mocniej przycisnęło Podhale, które stworzyło sobie dwie groźne okazje. W pierwszej udanie interweniował Korziewicz, a w drugiej zaś, dobrze zachowała się defensywa stalowowolskiego klubu.
 
Stal tego dnia była jednak konkretniejsza i w 66. minucie było 2-1. Akcję wypracował Michał Mistrzyk, który następnie skierwał piłkę do siatki. Nudy nie było na murawie, a ekipa z Nowego Targu nie zamierzała wyjeźdżać z Podkarpacia z pustymi rękami. Z czasem obie ekipy zaczęły atakować, a kibice oglądający transmisję oglądali ciekawe widowisko.
 
Podopieczni Jaromira Wieprzęcia nadal szukali gola numer trzy, który z pewnością uspokoiłby sytuację na boisku. Aktywny z przodu był popularny "Fidziu", jednak zawodnicy "Szarotek" skutecznie go powstrzymywali. Po chwili na listę strzelców wpisać mógł się Wiktoruk, ale jego uderzenie wybronił Maciej Styrczula.
 
 
1-0 Bartosz Wiktoruk (8)
1-1 Jarosław Potoniec (12)
2-1 Michał Mistrzyk (66)
 
Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Zięba, Witasik, Khorolskyi, Sobotka, Jopek (90. Stelmach), Mroziński, Wiktoruk, Szifer, Mistrzyk, Fidziukiewicz
 
Podhale Nowy Targ: Styrczula – Lewiński, Nawrot, Potoniec, Grunt, Wójciak, Molis, Mizia, Mianowany, Dynarek, Wajsak
 
Żółte kartki: Szifer, Zieba – Dynarek
 
Sędziował: Piotr Burak (Zamość)
 

Wyniki meczów 21. kolejki:

 

Tabela 3 ligi gr. IV:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij