https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-21 15:28:00

Wielki powrót KS Wiązownica! Przegrywali 0-2, ale wygrali mecz z Koroną II Kielce

Ależ powrót z zaświatów KS Wiązownica. Wygrali, przegrany mecz! (fot. archiwum)
Ależ powrót z zaświatów KS Wiązownica. Wygrali, przegrany mecz! (fot. archiwum)
KS Wiązownica po ośmiu minutach przegrywała 0-2 z Koroną II Kielce. Piłkarze Jacka Piszczka zdołali jednak odrobić starty i wygrali w Kielcach 4-3!
 
Korona II Kielce bardzo szybko wyprowadziła dwa ciosy w meczu z KS Wiązownica. Kielczanie już po ośmiu minutach prowadzili 2-0. Najpierw na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Jakub Górski, ale jego uderzenie obronił Arkadiusz Cynar. Jednak wobec dobitki Artura Piróga był bezradny. Pięć minut później Piotr Lisowski oddał kolejny strzał, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców, ale wprost pod nogi Dawida Słabosza, który podwyższył prowadzenie rezerw Korony.
 
Jednak piłkarze z Wiązownicy nie poddali się i walczyli o zmianę rezultatu. W 19. minucie kontaktową bramkę zdobył Kacper Wydra, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.  Dwie minuty później na stadionie w Kielcach był remis. Gola dla drużyny Jacka Piszczka zdobył Arkadiusz Kasia, który wykorzystał nieporozumienie w obronie gospodarzy, przejął piłkę i minął jednego z defensorów Korony po czym oddał strzał, który znalazł drogę do bramki. Po tym golu gra się uskopiła i żadna z drużyn nie stworzyła już sobie dogodnej sytuacji. Zatem do przerwy było 2-2.
 
Sześć minut po zmianie stron Kacper Wydra po raz drugi wpisał się na listę strzelców i ekipa z Podkarpacia prowadziła. Osiem minut później Kacper Rop zdobył czwartą bramkę dla KS Wiązownica. Później gospodarze próbowali zmiejszyć starty, ale nie byli w stanie pokonać Cynara. Sztuka ta im się udała dopiero w ostatniej akcji meczu. Gola dla Korony II Kielce strzelił Ernest Jopkiewicz i sędzia zakończył mecz. To już drugie zwycięstwo z rzędu ekipy Piszczka, która awansowała na 14. miejsce w tabeli 3 ligi gr. IV.
 
 
- Naszym celem było wygranie tego meczu. Natomiast ułożył się on totalnie w drugą stronę. Przegrywaliśmy 0-2, ale chłopcy dalej konsekwentnie robili to co ja z założenia zawsze chcę robić, czyli grać piłką. Zaczęliśmy zdobywać teren i stałe fragmenty zdecydowały, że zdominowaliśmy przeciwnika. Później mogliśmy strzelić kilka bramek z kontry, ale się nie udało. Wyszliśmy z opresji i chwała chłopakom za to, że tak grali. Nie było żadnego chaosu, dyscyplina w defensywie i konsekwencja w grze - powiedział nam po meczu Jacek Piszczek, trener beniaminka 3 ligi gr. IV.
 
1-0 Artur Piróg (3)
2-0 Dawid Słabosz (8)
2-1 Kacper Wydra (19)
2-2 Arkadiusz Kasia (22)
2-3 Kacper Wydra (51)
2-4 Kacper Rop (58)
3-4 Ernest Jopkiewicz (90)

Korona II Kielce:
Sandach - Więckowski, Kośmicki, Bujak, Malec - Górski, Prętnik, P. Lisowski, Cukrowski - Słabosz, Piróg
 
KS Wiązownica:
Cynar - Hubert Kasia, Staszczak, Lorenc, Kumor, Janik, Rop, Arkadiusz Kasia, Gil, Michalik, Wydra

Wyniki meczów 21. kolejki:

 

Tabela 3 ligi gr. IV:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij