2020-11-21 14:25:00

Nie było niespodzianki w Rzeszowie. Arka Gdynia pokonała Apklan Resovię

Apklan Resovia musiała uznać wyższość Arki Gdynia. (fot. CWKS Resovia)
Apklan Resovia przegrała 1-2 z Arką Gdynia w meczu 13. kolejki Fortuna 1 ligi. Zatem nie było niespodzianki w tym meczu. Honorową bramkę dla "Pasiaków" zdobył Maksymilian Hebel.

Arka Gdynia od początku ruszyła z atakami w meczu z Apklan Resovią. Już po dwóch minutach gry goście mogli prowadzić. Szymon Drewniak wrzucił piłkę w pole karne, Wojciech Daniel minął się z futbolówką, która toczyła się w stronę bramki. W ostatniej chwili piłkę z linii wybił Konrad Domoń. Dwie minuty później odpowiedziały "Pasiaki". Grzegorz Płatek ruszył prawym skrzydłem i dośrodkował do Domonia. Obrońca Resovii trafił w boczną siatkę.

Po mocnym początku mecz się uspokoił. Wiecej czasu przy piłce byli goście, ale nie stwarzali klarownych sytuacji. W 26. minucie ponownie Drewniak wrzucił w pole karne i ponownie gospodarze wybili piłkę z linii bramkowej. Tym razem zrobił to Sebastian Zalepa. Futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Adama Deji, ale jego strzał został zablokowany.

W 43. minucie na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Deja. Pomocnik Arkii uderzył bez zastanowienia z pierwszej piłki i futbolówka wpadła do siatki. Tym samym na przerwę ekipa z Gdynii zeszła z prowadzeniem jednobramkowym.

Dwie minuty po zmianie stron Karol Twardowski sfaulował w polu karnym Bartosza Kwietnia. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Juliusz Letniowski i goście prowadzili dwoma bramkami. W 59. minucie ponownie szansę na gola miał Domoń, ale piłkę zablokował Adam Danch. Dwie minuty później Rafał Mikulec upadł w polu karnym i wydawało się, że gospodarze będą mieli rzut karny. Jednak gwizdek sędziego milczał.

W dalszej części meczu podopieczni Szymona Grabowskiego dążyli do tego, aby zniwelować starty i udało im się to w ostatniej akcji meczu. Gola w 94. minucie zdobył Maksymilan Hebel, który oddał strzał z czternastu metrów.

0-1 Adam Deja (43)
0-2 Juliusz Letniowski (47-rzut karny)
1-2 Maksymilan Hebel (90+4)