2023-05-24 20:55:35

Piątka dla Podhala Nowy Targ! Gładko rozprawili sie z KS-em Wiązownica

To był jeden ze słabszych meczów KS-u Wiązownica, który nadal walczy o utrzymanie. Podhale Nowy Targ pokazało, że rzadzi dziś na boisku, strzelając pięć goli miejscowym.

Dziś w ramach rozgrywek 3.ligi gr IV KS Wiązownica na swoim stadionie podjął ekipę Podhala Nowy Targ. Na początku gra cechowała się sporą walka obu drużyn. Przez pierwszy kwadrans niewiele się jednak działo pod bramkami. Dopiero 24.minuta przyniosła nam emocje, a między słupki trafili goście. Wrzutkę z lewej strony boiska dostał Hubert Antkowiak i wykorzystał sytuację głową. Chwilę później dobrą sytuację mieli gospodarze, ale Mianowany nie poradził sobie ze strzałem na pustą bramkę.

Na chwilę przed przerwą bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył ponownie Antkowiak i podwyższył prowadzenie. Nerwówka dała się we znaki po wznowieniu gry. Czerwoną kartkę otrzymał Smelinyshyn, faulując zdobywcę dwóch bramek. Kolejna bramka Podhala padła po próbie z 25.metrów po długim słupku, a jej autorem był Adrian Szynka. Wiązownica próbowała ratować wynik, ale groźne strzały lądowały nad poprzeczką.

Coraz większą nawiązkę budowali goście. Szybko wyszli na 4-0 z kontry, a uderzeniem popisał się Grzegorz Płatek. Ostatnia, już piąta  z bramek padła w 68.minucie, a sytuację sam na sam obok bramkarza wykorzystał ponownie Płatek. Po chwili dogodną okazję mieli miejscowi, do piłki dopadł Chełmecki, ale futbolówka powędrowała obok słupka.

0-1 Hubert Antkowiak (24)
0-2 Hubert Antkowiak (43)
0-3 Adrian Szynka (54)
0-4 Grzegorz Płatek (60)
0-5 Grzegorz Płatek (68)

Wiązownica: Budzyński, Smelinyshyn, Hurenko, Kordas, Mianowany, Surmiak, Kasia, Gierczak, Rak Chełmecki.
Podhale: Szymajda, Chmelenko, Kawula, Hajdara, Michota, Karmański, Bezpalec, Płatek, Orobnak, Antkowiak, Szynka.