2023-05-24 20:46:45

"Stalówka" znów potknęła się w drodze po awans i tylko zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska!

Stal Stalowa Wola po raz kolejny mogła oddalić się od Wieczystej i przybliżyć do upragnionego awansu. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zremisowali jednak z Podlasiem Biała Podlaska 1-1 i nadal mają tylko punkt przewagi nad wiceliderem.

Od pierwszych minut to gospodarze szukali swoich szans na zdobycie bramki, jednak ich strzały były dalekie od ideału. W 7. minucie po wrzutce w pole karne niecelnie główkował Kacper Wydra, a chwilę później zza pola karnego uderzał Łukasz Soszyński, jednak nie trafił w światło bramki.

Po 20. minutach gry częściej przy piłce zaczęli utrzymywać się goście, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 24. minucie natomiast Stal Stalowa Wola wypracowała sobie najlepszą okazję w tym meczu. Mariusz Szuszkiewicz zagrał w pole karne, a do piłki mógł dojść Kacper Wydra. Napastnikowi gospodarzy zabrakło jednak kilku centymetrów. Chwilę później Jakub Kowalski próbował jeszcze pokusić się gola bezpośrednio z rzutu rożnego, ale skutecznie interweniował Misztal.

W 57. minucie doskonałą okazję aby objąć prowadzenie otrzymała "Stalówka", kiedy w polu karnym sfaulowany został Kacper Wydra. Arbiter podyktował jedenastkę, a rzut karny pewnie egzekwował Jakub Kowalski i miejscowi wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nieco się cofnęli i do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Białej Podlaskiej.

W 73. minucie sprzed linii pola karnego uderzał Maciej Kurowski, ale futbolówka przeszła minimalnie obok słupka. Cztery minuty później błąd defensywy Stali Stalowa Wola wykorzystał Wiktor Niewiarowski i uderzeniem zza pola karnego doprowadził do wyrównania.

Do ostatniego gwizdka "Stalówka" nie zdołała już odzyskać prowdazenia i spotkanie zakończyło się remisem. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nadal pozostają na fotelu lidera, ale ich przewaga nad Wieczystą Kraków wynosi zaledwie jeden punkt.

1-0 Jakub Kowalski (57-karny)
1-1 Wiktor Niewiarowski (73)

Stal Stalowa Wola: Smyłek - Kowalski, Pikuła, Banach, Rogala, Ziarko (90. Olszewski), Soszyński, Kołbon, Imiela (90 Wojtak), Wydra (74. Duda), Szuszkiewicz (90. Iwao)

Podlasie Biała Podlaska: Misztal - Chyła (63. Salak), Pigiel, Kozłowski, Bahonko (81. Andrzejuk), Niewiarowski, Kosieradzki (63. Kot), Arak, Podstolak, Lepiarz, Nojszewski (63. Kurowski)

Wyniki meczów 30. kolejki:

stw 2023-05-24 20:55:16

co wy robicie ? czysta sie podkłada a kopacze Stalowej biernie sie przygladaja ? koncowka swzonu a my zle wygladamy ,nie wrozy tp dobrze ,gramy teraz w sieniawie gdze jeszcvze bramki tam nie zdobylismy a czysta gra w swidniku i moga tam wygrac bo avia cienka w tej rundzie ,my nie wygramy w sieniawie na bank trzeba sie modlic do avia zeby dali rade choc zremisowac ,jak stracimy lidera to koniec tamci dostana wiatru w zagle a u nas bedzie na odwrot

Zbychu 2023-05-24 21:01:39

Po dzisiejszym meczu i tym w Ostrowcu stwierdzam że oni po prostu niechcą tego awansu zzdaja sobie sprawę, że wtedy większość z nich nie znajdzie już w klubie zatrudnienia,a kto im w tej lidze lepiej zapłaci...
Także wiedzą doskonale co robią

~anonim 2023-05-24 21:04:50

Właśnie ze bardzo chcą awansować.Majs obiecane spore pieniądze za awans i większość pewne miejsce po awansie w drużynie w 2 lidze.Widc nie siej zamętu głupku z wielowsi tylko zajmij się swoją smierdzaca siarka.

lis 2023-05-24 21:19:12

Lalunie znowu dały d..y

Marcin 2023-05-24 21:22:56

..WIECZYSTA zostanie bez sponsora w razie awansu WISŁY Kraków do EX, stąd też P. Kwiecień od nowego sezonu przechodzi na Reymonta :D dlatego takie wyniki, a nie inne ;) koniec TWORU!

mieciu ozóg immortal 2023-05-24 21:27:58

no i robi sie ciekawie--bo Avia jesli wygra z tworem z Krakowa to wlaczy sie do walki o awans. W Sieniawie bedzie mecz sezonu -ewentulna wygrana Stalówki powinna juz wystarczyc by dowiezli to do konca. W przeciwym razie i przegranej Avii -po ptokach.

~anonim 2023-05-24 21:30:02

Co Wy robicie ??!!
Po dłuższym odpoczynku (pauza z Łagowem ) taki regres !!!! ????
W tym meczu była jakaś taktyka ?
Wszyscy przecierają oczy nie wierząc w to co się dzieje ! Można zrozumieć spadek formy, ale prawie całej drużyny ?
Gołym okiem widać kto jest naslabszy z naslabszych i gra cały mecz ?!!!!
No nie da się tego racjonalnie pojąć.

TylkoZKS 2023-05-24 21:50:59

Straszna zadyszka Stali. Wieczysta zresztą nie lepsza. Jakby Avia ogarnęła się chwilę wcześniej, to oni by awansowali.
Avia - Wieczysta pewna 1, Sokół - Stalówka 1X, stawiać!

~anonim 2023-05-24 21:54:13

Igor gdzie jest ? Wstawaj zesrałeś się ułomny dzieciaku

~anonim 2023-05-24 23:00:51

Każdy chce żeby Stalówka awansowała... oby tak się to wszystko potoczyło :)

siarka już w 3 lidze, dosłownie się wymienią miejscami.

Kibic Stali 2023-05-25 05:06:37

Takich jaj to chyba nikt sie nie spodziewal. Zadna z tych druzyn nie nadaje sie do 2-iej ligi. Avia zreszta tez nie. Ktokolwiek wejdzie z tej grupy do ligi wyzej to bedzie glownym kandydatem do spadku.

Marcin 2023-05-25 09:06:21

W Stalowce tyko 4 , 5 pilkarzy nadaje sie na 2 lige .Reszcie nie zalezy bo woli Walic W Ch.a najlepszych Kibicow niz ryzykowac strate piniazkow i pracy w przyszlym sezonie . Traca bramke w 73 minucie , a trener robi 3 zmiany w 90 . KIBICE krzycza od straty bramki Wpusc Iwao !!!!!! , a ten stoi jak P..da przy drodze . A na konferencji prawie sie rozplakal bo uslyszal gwizdy , i slowa prawdy . I powtarzal KLAMCA , ze zagrali dobry mecz i caly czas sa Liderem. Zapomnial powiedziec , ze tylko do Niedzieli.

~anonim 2023-05-25 10:18:22

Marcin !!! takie teksty może pisać tylko ***********l z Wielowsi Tarnobrzeg.Nie podpuszczaj .Piłkarze wiedza o co graja i większość ma pewne miejsce w drużynie w 2 lidze.Ty martw sie o swoja wiejska drożynę z Wielowsi Tarnobrzeg baranie.Nikt inny jak tylko Stal Stalowa Wola zasługuje na awans w tej lidze.I piłkarze to wiedza.Zarobią tez okrągłe sumki.

Marcin 2023-05-25 10:37:20

Jestem kibicem Zks Stal Stalowa Wola od lat 90 - tych i tak slabego , bezwartosciowego , bezzebnego , i liczacego na lut szczescia i karnego Zespolu to Ja nie pamietam. I prosze nie straszyc Mnie i Innych Prawdziwych Kibicow Stalowki , ze Ci Imitatorzy Pilkarscy w przypadku Awansu ( oby ) beda miec pewne miejsce na boisku w 2 lidze , skoro kolejny mecz kopia sie po czolach i przez 90 minut nie potrafia stworzyc 1 ( slownie: jednej ) sytuacji bramkowej zakonczonej strzalem . Nawet Siarce Tbg i jej kibicom , zreszta Nikomu nie zycze takich katuszy i cierpien , ktore sa naszym udzialem . Pilka nozna dla Kibicow !!!!!

Xyz 2023-05-25 10:59:14

Wieczysta już jest liderem tłuki....bo za ostatni mecz sezonu ma 3pkt. za Łagów,pomyślcie trochę!!!

Do Marcin 2023-05-25 11:16:56

Nie jesteś kibicem Stalówki , tylko jesteś kibicem smrodowa i twoje zdanie nikogo tutaj nie interesuje. Wiec pakuj swój balet bo w przyszłym sezonie jesteś w 3 lidze.

Kibic Stalówki 2023-05-25 11:18:30

STALOWA BEDZIE SWIETOWAC AWANS!!!!

JAN 2023-05-25 11:35:20

Trenerze Pietrzykowski dlaczego dopiero w 89 minucie robisz 3 zmiany przy wyniku 1: 1 ? Zmiany byly porzebne duzo wczesniej czy ty tego nie widzisz ?