2023-05-24 19:55:24

Niespodzianka w Krakowie! Wieczysta zremisowała z rezerwami Korony Kielce

Wieczysta Kraków zaliczyła kolejną wpadkę i przed własną publicznością zremisowała z rezerwami Korony Kielce 1-1. Jest to trzecie spotkanie z rzędu, w którym podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego nie zdobyli kompletu punktów.

Miejscowi szybko przejęli inicjatywę i ruszyli na bramkę Adriana Sandacha. Groźnie zrobiło się już w 10. minucie, kiedy po w wrzutce z rzutu wolnego do przewrotki złożył się Denys Favorov, futbolówka poszybowała jednak nad bramką. Chwilę później  Manuel Torres ruszył akcją na lewej stronie boiska, dograł do Jankowskiego, ale ten również nie trafił w światło bramki.

Goście pierwsze poważne ostrzeżenie posłali w 22. minucie, zza pola karnego lewą nogą uderzał Rybus, ale skutecznie interweniował Antoni Mikułko i sparował piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej części tego meczu próbowali zagrozić jeszcze podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego, ale byli bardzo nieskuteczni. W 45. minucie groźny strzał posłał Patryk Misak, ale świetną paradą popisał się Adrian Sandach i po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron znów jako pierwsza zaatakowała Wieczysta, w 48. minucie Bąk zagrał do Maneula Torresa, a ten ostatecznie trafił w słupek. Trzy minuty później to przyjezdni objęli prowadzenie. Świetne podanie od Miłosza Strzebońsiego otrzymał Rybus i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

Chwilę później Korona mogła prowadzić już 2-0, ale z najbliższej odległości Shinonaga nie trafił czysto w piłkę i złapał ją Anotni Mikułko. W kolejnych minutach Wieczysta rozpoczęła oblężenie bramki przyjezdnych i zepchnęła Koronę do głębokiej defensywy. Podopiecznym Wojciecha Łobodzińskiego wciąż brakowało jednak skuteczności.

Dopiero w 87. minucie Maciej Jankowski dograł do Radosława Majewskiego, a ten uderzeniem w samo okienko bramki doprowadził do remisu. W końcówce było gorąco, ale wynik meczu już nie uległ zmianie. Wieczysta znów pogubiła punkty przed własną publicznością i znów komplikują swoją sytuację w drodze do awansu.

0-1 Jakub Rybys (50)
1-1 Radosław Majewski (87)

Wieczysta Kraków: Mikułko - Pietras, Kołodziej, Bujak, Bąk - Misk (77 Hebel), Faworow (61 Majewski), Gamrot (73 Sławczew)- Danielak, Jankowski, Torres

Korona II Kielce: Sandach - Zwoźny, Kiercz, Sylwestrzak, Lisowski - Shinonaga, Bojańczy (64 Kośmider),, Kiełb (77 Kucharczyk), Strzeboński, Mucha (64 Pokora) - Rybus (77 Płocica).
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Gamrot, Torres - Zwoźny, Rybus, Kośmider