2023-05-24 19:05:46

Wisłoka Dębica rozbiła na wyjeździe Wisłę Sandomierz

Wisłoka Dębica pokonała w meczu wyjazdowym rozgrywanym w ramach 30. kolejki 3. ligi gr. IV Wisłę Sandomierz 4-1.

W świetnym sytlu swoje trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła Wisłoka Dębica.

Podopieczni trenera Bartosza Zołotara wygrali na wyjeździe ze znajdującą się w strefie spadkowej Wisłą Sandomierz 4-1.

Goście niemalże od pierwszej minuty na boisku przeważali i potwierdzili to już w 15. minucie, kiedy to objęli prowadzenie po trafieniu Błażeja Radwanka

Kilkanaście minut później ten sam zawodnik ponownie skierował piłkę do siatki gospodarzy, zapewniając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

Rezultat ten utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron ponownie to niezwykle skuteczni tego dnia przyjezdni jako pierwsi wyprowadzili cios. W 55. minucie na 3-0 podwyższył Kamil Rębisz i w tym momencie było losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte.

Po tej sytuacji do głosu przeszli jednak gospodarze, którzy zdołali w 61. minucie zdobyć bramkę na 1-3, dającą im jeszcze nadzieję na osiągnięcie korzystnego końcowego rezultatu. Strzelcem gola został Lionel Abate.

Wisłoka niedługo po tym, bo już w 74. minucie pozbawiła Wisłę złudzeń dzięki trafieniu Mateusza Stańczyka. Zawodnik gości ustanowił tym samym wynik tego spotkania na 4-1.

Wisłoka nie przegrała w czterech ostatnich spotkaniach.

0-1 Błażej Radwanek (15.)
0-2 Błażej Radwanek (32.)
0-3 Kamil Rębisz (55.)
1-3 Lionel Abate (61.)
1-4 Mateusz Stańczyk (74.)

Wisła Sandomierz: Czarnogłowski - Cichoń, Sudy, Krajewski, Wódz, Wyjadłowski, Kharolskyi, Michalczyk, Kościółek, Stokłosa, Abate
Wisłoka Dębica: Raciniewski - Kardyś, Rachfalik, Priest-Tyson, Surma, Iwanicki, Łanucha, Smoleń, Siedlik, Radwanek, Rębisz
Sędziował: Sebastian Wiśniowski