2023-05-25 11:02:26

Hubert Antkowiak po meczu z KS Wiązownica: Mamy wysoką formę i to nas bardzo cieszy

fot. Podhale Nowy Targ/Maciej Zubek
fot. Podhale Nowy Targ/Maciej Zubek
 - Fajnie, że w drugiej połowie, już grając w przewadze, utrzymaliśmy to i dołożyliśmy jeszcze bramek. Bardzo nas to cieszy, bo mamy bardzo wysoką formę - powiedział nam Hubert Antkowiak po zwycięstwie nad KS Wiązownica.
 
 - Powiedz, jak wyglądał ten mecz z perspektywy murawy, bo wygrywacie 5-0 i wyglądacie, jak maszyny. 
 
- Na pewno pierwsza połowa była bardzo trudna, na początku dużo walki, przbijanek i dopiero po czerwonej kartce uspokoiliśmy grę. Dzisiaj tak naprawdę fajnie, że w drugiej połowie, już grając w przewadze utrzymaliśmy to i dołożyliśmy jeszcze bramek. Bardzo nas to cieszy, bo mamy bardzo wysoką formę. 
 
- Zawodnik z Wiązownicy otrzymał czerwoną kartkę dopiero po dyskusji sędziów. Jak to wyglądało z Twojej perspektywy po tym faulu?
 
- Obrońca już od samego początku był bardzo agresywny i gdzieś na pograniczu mocnego faulu przez cały mecz. Kwintesencją tego była frustracja, że zastawiłem piłkę i po prostu mnie skasował, poszedł tam łokieć, kolano, palec w oko, więc kartka była na pewno zasłużona. 
 
- Czyli sędzia powinien od razu podjąć tę decyzję, bez konsultacji ze swoim asystentem?
 
- Tak, powinien być lepiej ustawiony i po prostu to widzieć.
 
- W ostatnich meczach wyglądacie, jakbyście zaliczyli pewien upgrade. Po meczu ze Stalową Wolą nie udało się wcisnąć tej jednej bramki, mimo że rywal grał w dziewięciu, a w kolejnych trzech meczach bramka za bramką i kolejne trzy punkty. Jak to się stało?
 
- Wiedzieliśmy, że mamy silną drużynę i to była kwestia czasu, kiedy to odpaliło. Ze Stalową Wolą graliśmy dobry futbol, ale o wyniku przesądziły błędy indywidualne. Wiadomo, że drużyna broniąca się w dziewięciu, za wszelką cenę wybijała piłki i trudno było gdzieś wcisnąć, a jak gramy otwarty futbol, to jesteśmy dobrą drużyną.  
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij