2023-05-25 10:33:00

Szymon Szydełko po meczu z KS Wiązownica: Graliśmy konsekwentny futbol

fot. Podhale Nowy Targ/Maciej Zubek
fot. Podhale Nowy Targ/Maciej Zubek
  W meczu 30. kolejki 3 ligi gr. IV Podhale Nowy Targ pokonało KS Wiązownica aż 5-0. Zobaczcie, co po tym meczu powiedział nam szkoleniowiec gości, Szymon Szydełko.

- Trenerze, ciężko będzie chyba zatrzymać ten pociąg, trzy mecze, 19 bramek i 9 punktów. Co się wydarzyło po meczu ze Stalą Stalowa Wola?
 
- Nie chciałbym mówić, że coś się wydarzyło. Mieliśmy ogromny niedosyt po tamtym meczu, odbyliśmy kilka poważnych rozmów między sobą. Wiedziałem, że zawodnikom bardzo zależy na tym wyniku końcowym, abyśmy mogli wcześniej zakończyć ten bój nerwowy i nie grać do ostatniego meczu po utrzymanie.
 
Na pewno też zmieniliśmy kilka rzeczy, jeśli chodzi o sposób grania, ale przede wszystkim zadecydował o tym mental drużyny. Chęć rewanżu za to, co się w tym meczu wydarzyło, gdzie mogliśmy doprowadzić do remisu, a przegraliśmy, grając w przewadze dwóch zawodników. Wzięliśmy się do roboty jeszcze mocniej niż do tej pory, postawiliśmy wszystko na jedną kartę, żeby jak najszybciej dać Podhalu utrzymanie i idziemy w tym kierunku. Oby tak dalej, bo jeszcze nic pewnego, musimy jeszcze trochę roboty wykonać, ale fajnie, że to tak zapaliło. Jesteśmy na dobrej drodze, gramy skutecznie, konsekwentnie z tyłu i zdobywamy trzy punkty. 
 
- Jaka była recepta dzisiaj na pokonanie KS-u Wiązownica, który na wiosnę gra dobrą piłkę, a dzisiaj można powiedzieć, że dzieliła Was różnica klas?
 
- Uważam, że Wiązownica gra naprawdę dobrą piłkę w tej rundzie i jak będzie konsekwentna w tym, co robi, to też ma spore szanse, żeby nie być zamieszanym w ten spadek. Na pewno obawialiśmy się tego meczu i podchodziliśmy z dużym szacunkiem do rywala, tym bardziej że odpoczywali na weekendzie, a my graliśmy trudny mecz z Cracovią u siebie.
 
Jaka była recepta? Nie będę ukrywał, przede wszystkim chcieliśmy troszkę oddać piłkę przeciwnikowi, wciągnąć go na swoją połowę i udało nam się to. Graliśmy konsekwentny futbol taki, jak w ostatnim czasie prezentujemy, nie chcieliśmy stwarzać z tyłu jakiegoś zbędnego ryzyka, bo wiedzieliśmy, że z przodu na pewno coś wykreujemy, bo mamy naprawdę dobrych zawodników jakościowo i tak się stało.
 
- Przed Wami mecz z Unią Tarnów, który może zapewnić Wam już stuprocentowe utrzymanie, chociaż już jesteście blisko tego celu. Czego możemy się tam spodziewać?
 
- Na pewno nie będziemy Uni lekceważyć. Mecze drużyn z dołu tabeli naprawdę się przyjemnie ogląda, uważam, że te drużyny próbują grać w piłkę i są to drużyny może na niższym miejscu w tabeli, ale grają nieraz dużo lepszą piłkę, niż drużyny, które są wysoko, ale może nie mają tyle jakości. Na pewnie nie zlekceważymy przeciwnika, już mamy go zanalizowanego, ale musimy jeszcze kilka rzeczy dograć do końca.
 
Na pewno możemy spodziewać się tego, że podejdziemy do przeciwnika konsekwentnie, z pełnym szacunkiem i będziemy robić wszystko, żeby odnieść kolejne zwycięstwo. 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

~anonim 2023-05-25 13:02:34 3 3

Finał i tak będzie jak zwykle SPADEK

Kenes z Wysp Hula-Gula 2023-05-25 14:32:36 3 1

Brawo Szuwar!

Fan 2023-05-25 17:29:47 1 2

Ogol się binladenie haha

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij