2021-09-15 18:55:00

Karpaty Krosno zremisowały na wyjeździe z Piastem Tuczempy

Piłkarze Karpat Krosno ugrali punkt na trudnym terenie. Podopieczni Dariusza Liany zremisowal z Piastem Tuczempy, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Sam mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem Karpaty Krosno były podbudowane ostatnią pewną wygraną z Głogovią Głogów Małopolski, wobec czego chciały pójść za ciosem. Podopieczni Dariusza Liany lepiej prezentowali się na murawie, jednak brakowało im tego dnia skuteczności. Piast Tuczempy starał się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, a przede wszystkim skupił się na grze w defensywie.

Więcej z gry mieli jednak "biało-niebiescy", którzy za wszelką cenę chcieli wygrać w Tuczempach. Karpaty przybliżyły się do tego w 36. minucie, a bramkę dla nich zdobył Grzegorz Gawle. Podraznione "Pastunki" szybko ruszyły do odrabiania strat. Radość ekipy z Krosna trwała zaledwie pięć minut, a po tym czasie wyrównał Przemysław Zieliński z rzutu karnego.

Goście próbowali jeszcze w końcówce pierwszej połowy odzyskać prowadzenie, ale zabrakło czasu. W drugiej odsłonie, Karpaty nadal atakowały i szukały okazji strzelenia bramki na 2-1. Piast jednak postawił im trudne warunki i bardzo dobrze prezentował się w defesywie. Ekipa Marka Strawy także próbowała stwarzać sobie sytuacje, ale brakło konkretów i mecz ostatecznie zakończył się remisem.

0-1 Grzegorz Gawle (36)
1-1 Przemysław Zieliński (41-rzut karny)