2021-09-14 23:18:00

Asseco Resovia Rzeszów lepsza od Aluron CMC Warty Zawiercie

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów mają za sobą kolejny sparing przed ligą. W środę ekipa ze stolicy Podkarpacia mierzyła się z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Środowa potyczka była bardzo ciekawa, a oba zespoły stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Na parkiecie brylował Nicolas Szerszeń, który zdobył tego dnia aż 31 puntków. Konkretniejsza tego dnia była jesnak Asseco Resovia Rzeszów, której trudne warunki postawiła Aluron CMC Warta Zawiercie. Goście z bardzo dobrej strony pokazali się na Hali Podpromie.

Siatkarze ze stolicy Podkarpacia stanęli jednak na wysokości zadania i ostatecznie wygrali 3-1 w setach. Zwycięstwo jednak łatwo nie przyszło, a każdy set był wyrównany. Samo spotkanie trwało cztery sety, a pierwsze trzy wygrali miejscowi. Pierwsze dwa zakończyły się wynikiem 25-23, a kolejny 30-28. W ostatnim zaś, lepsza okazała się ekipa z województwa śląskiego, która zwyciężyła 26-28.

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie 3-1 (25-23, 25-23, 30-28, 26-28)

Asseco Resovia Rzeszów: Woicki, Muzaj 11, Szerszeń 31, Krulicki 7, Buszek 8, Zając 10, Potera (libero) oraz Bucki 13

Aluron CMC Warta Zawiercie: Cavanna 7, Malinowski 14, Orczyk 14, Depowski 6, Szalacha 5, Zniszczoł 7, Żurek (libero) oraz Niemiec 10, Konarski 14, Rajsner 5