2021-09-15 20:22:03

Izolator Boguchwała wywiózł trzy punkty z Wiśniowej. Trzy czerwone kartki

Izolator Boguchwała wygrał 2-1 z Wisłokiem Wiśniowa w wyjazdowym meczu 4 ligi podkarpackiej. W końcówce spotkania arbiter pokazał aż trzy czerwone kartki.

Było to spotkanie bez wyraźnego faworyta. W Wiśniowej spotkały się zespoły ze środka tabeli i każdy liczył na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Do meczu oba zespoły przystępowały w niemrawych nastrojach. Izolator Boguchwała w poprzedniej kolejce w końcówce straciła prowadzenie i musiała zadowolić się jedynie remisem w starciu z Błękitnymi Ropczyce. Wisłok natomiast musiał otrząsnąć się po bolesnej porażce 0-5 z KS Wiązownica.

Piłkarze prowadzeni przez Dariusza Zołotara już w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Zza pola karnego uderzył kapitan biało-zielonych Michał Bogacz i piłka wylądowała w bramce zespołu z Wiśniowej. Do przerwy wynik nie uległ zmianoie i skromne prowadzenie musiało wystarczyć zawodnikom z Boguchwały.

Pięć minut po zmianie stron strzelając do "pustaka" podwyższył Krystian Wilk. Piłkarze Izolatora Boguchwała z pewnością chcieli dowieźć prowadzenie do końca, ale gospodarze nie poddawali się. W 68. minucie Wisłok Wiśniowa strzelił bramkę kontaktową. Nieporadność obrońcy Izolatora wykorzystał Michał Szymański.

W końcówce zrobiło się bardzo nerwowo. Zawodnicy "Izolacji" nie chcieli powtórki sprzed kilku dni, gdzie trzy punkty uciekły im w ostatnich minutach. W 87. minucie obrońca Boguchwały Giorgio Lukanzu odepchnął zawodnika Wisłoka. W obronie swojego piłkarza stanął trener Wisłoka Andrzej Szymański. Wywiązała się awantura i doszło do przepychanek czego następstwem były trzy czerwone kartoniki. Dla trenera Wisłoka i dwóch piłkarzy biorących udział w zamieszaniu.

Kibice zdecydowanie na brak emocji w ostatnich minutach nie mogli narzekać. Po emocjonującej i końcówce Izolator finalnie wywiózł trzy "oczka" z Wiśniowej.

0-1 Michał Bogacz (15)
0-2 Krystian Wilk (50)
1-2 Michał Szymański (68)

Czerwone kartki: Andrzej Szymański (88, przepychanki), Ruslan Kovtok (88, druga żółta) - Georgelas Lukanzu (88, przepychanki).