2021-09-15 22:14:00

Siarka Tarnobrzeg rozbiła Unię Nowa Sarzyna w meczu Okręgowego Pucharu Polski

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg w środę rozegrali mecz Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu okręgu Stalowa Wola. Podopieczni Sławomira Majaka nie mieli litości dla niżej notowanej Unii Nowa Sarzyna, którą rozbili aż 7-0.

Siarka Tarnobrzeg w środę rozpoczęła zmagania w Okręgowym Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. Jej rywalem była Unia Nowa Sarzyna, aktualny lider stalowowolskiej okręgówki. Podopieczni Sławomira Majaka nie mieli szans dla niżej notowanego rywala. Przyjezdni prowadzenie objęli już w 12. minucie, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Zawiślak.

"Siarkowcy" nie zatrzymywali się i w 120 sekund później podwyższyli na 2-0, a tym razem do siatki trafił Ivan Agudo Martinez. Tarnobrzeżanie przeważali w Nowej Sarzynie i nie pozwalali na zbyt wiele Unii. Trzecioligowiec był bezlitosny, a w końcówce pierwszej połowy zdobył jeszcze dwa gole. Najpierw w 42. minucie bramkę zdobył Marcin Stefanik, a po chwili trafił Martinez.

Lider 3 ligi gr. IV ani myślał się zatrzymywać i w drugiej odsłonie nadal był stroną przeważającą. Siarka w 54. minucie wygrywała już 5-0. Tym razem z gola cieszył się Mateusz Janeczko, a niedługo po tym podwyższył Paweł Mróz. W meczu padła jeszcze jedna bramka, a jej autorem Dawid Orzechowski. "Zielono-czarno-żółci" bez większych problemów ograli lidera okręgówki i tym samym awansowali do kolejnej rundy.

Unia Nowa Sarzyna - Siarka Tarnobrzeg 0-7 (0-4)

0-1 Krzysztof Zawiślak (12)
0-2 Ivan Agudo Martinez (14)
0-3 Marcin Stefanik (42)
0-4 Ivan Agudo Martinez (45)
0-5 Mateusz Janeczko (54)
0-6 Paweł Mróz (56.)
0-7 Dawid Orzechowski (70)

Unia Nowa Sarzyna: Żuraw – Wośko, Gnidec, Bigas (66. Rutyna), Wiatr (85. Staroń), Iskra, Łoin, Prykhodko (78. Kusy), Sarzyński (76. Gnatek), Kępa (46. Madej), Łuczak (57. Błajda)

Siarka Tarnobrzeg: Kowal – Martinez (46. Skrzypek), Bałdyga (46. Rogala), Stefanik (46. Orzechowski), Duda, Bieniarz, Tyl (46. Janeczko), Sulikowski, Józefiak, Tabor, Zawiślak (46. Mróz)