2021-05-22 23:26:00

Kiepski debiut Mariusza Sawy. Avia Świdnik rozgromiła KS Wiązownica

Avia Świdnik pewnie pokonała KS Wiązownica 3-0. (fot. Avia)
Avia Świdnik nie pozostawiła złudzeń KS-owi Wiązownica. Gospodarze wygrali pewnie 3-0. Zatem nie udał się debiut Mariuszowi Sawie, który od tygodnia jest szkoleniowcem beniaminka 3 ligi gr. IV.

Avia Świdnik prowadzenie w meczu z KS Wiązownica objęła już po siedemnastu minutach gry. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Poleszak. 18-letni napastnik zdobył gola strzałem głową po dośrodkowaniu Mateusza Kompanickiego. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę dla podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego zdobył Kompanicki. Tym samym gospodarze na przerwę schodzili prowadząc 2-0.

Pięć minut po zmianie stron najlepszy tego dnia Kompanicki mógł podwyższyć prowadzenie miejscowych. Jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki KS Wiązownica. W kolejnych minutach świdniczanie kontrolowali grę. W 73. minucie Wojciech Białek znalazł się w doskonałej sytuacji, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad bramką. Jednak zaledwie cztery minuty później napastnik Avii zdobyła swojego gola i ustalił wynik meczu na 3-0.

Avia Świdnik walczy o to, aby zakończyć rozgrywki 3 ligi gr. IV na podium. Aktualnie zajmują czwartą lokatę. Natomiast nie tak wyobrażali sobie debiut Mariusza Sawy działacze KS-u Wiązownica. Beniaminek po tym spotkaniu do bezpiczenego miejsca traci już sześć "oczek".

1-0 Bartłomiej Poleszak (17)
2-0 Mateusz Kompanicki (37)
3-0 Wojciech Białem (77)