2021-05-23 11:20:00

Sokół Kolbuszowa Dolna zapewnił sobie utrzymanie w 4 lidze po zwycięstwie nad Sokołem Nisko

Sokół Kolbuszowa Dolna utrzymał się w 4 lidze podkarpackiej! (fot. Kuba Noworól)
Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał Sokoł Nisko 2-0. Tym samym podopieczni Waldemara Mazura na pewno utrzymają się w 4 lidze podkarpackiej.

Kamil Miśko już po dziewięciu minutach gry dał prowadzenie Sokołowi Kolbuszowa Dolna w starciu z Sokołem Nisko. 21-letni napastnik zdecydował się na strzał zza lini pola karnego i pokonał Dawida Drozda. W kolejnych minutach więcej działo się pod bramką gospodarzy. Swoje szanse mieli Karol Dziopak oraz Patryk Tur. Jednak ich strzały były zbyt słabe, aby pokonac Jakuba Bielenia.

Początek drugiej połowy należał ponownie do gospodarzy, który bardzo szybko i sprawnie operowali piłką. Ekipa Sokoła Kolbuszowa Dolna mogła podwyższyć prowadzenie. Jednak najpierw Michał Maurek nieczysto trafił w piłkę, z kolei uderzenie Kamila Duszkiewicza wylądowało na poprzeczce bramki gości.

Z czasem ekipa Pawła Wtorka coraz śmielej atakowała, bowiem Sokół Nisko nie miał nic do starcenia. Efektem tego był groźny strzał Damiana Judy, jednak na posterunku był golkiper gospodarzy. Minutę przed końcem meczu losy pojedynku rozstrzygnął Brian Dziedzic. Wprowadzony zaledwie minutę wcześniej zawodnik minął kilku rywali i technicznym strzałem pokonał bramkarza z Niska. Po tym zwycięstwie Sokół Kolbuszowa Dolna może być pewny utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej.

1-0 Kamil Miśko (9)
2-0 Brian Dziedzic (89)