2021-05-23 18:22:00

Ekoball Stal Sanok górą w starciu z rezerwami Resovii

Piłkarze Ekoballu Stali Sanok pokonali na wyjeździe drugi garnitur Resovii, której sytuacja w tabeli jest coraz trudniejsza. Podopieczni Piotra Kota zaś walczą z Polonią Przemyśl o pierwsze miejsce w grupie spadkowej.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Lepsze humory przed pierwszym gwizdkiem miał zespół Ekoballu Stali Sanok, który w środę wygrał z rezerwami Stali Stalowa Wola. Drugi garnitur Resovii przegrał natomiast z Orłem Przeworsk, wobec czego chciał poprawić sobie nastroje. Rzeszowianie potrzebują punktów jak tlenu i aby myśleć o utrzymaniu, muszą oni zacząć regularnie punktować.

"Pasiaki" od pierwszych minut próbowały się przeciwstawić ekipie z Sanoka, która z beniaminkiem łatwo nie miała. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak konkretniejsi byli podopieczni Piotra Kota. Stal prowadzenie objęła w 25. minucie, po tym jak centrę Damiana Barana, na gola zamienił Krystian Kalemba. To widocznie podrażniło miejscowych, którzy ruszyli do odrabiania strat.

Sanoczanie cofnęli się do defensywy i skutecznie odpierali ataki zespołu z Rzeszowa. Resovia także była nieskuteczna, bowuem sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Radulj. Po zmianie stron, podopieczni Adama Bukały wciąż szukali okazji do zdobycia gola na 1-1, lecz brakowało szczęścia.
To się zemściło i w 70. minucie Stal podwyższyła prowadzenie, po bramce Kacpra Słysza.

Beniaminek 4 ligi podkarpackiej nie mając nic do stracenia, posłał wszelkie siły do ataku, licząc jeszcze na korzystny rezultat. Ekoball Stal Sanok dobrze jednak grała w obronie i skutecznie odpierała ataki miejscowych. "Pasiaki" w 86. minucie straciły Bartosza Krzysztofka, który za faul otrzymał czerwoną kartkę. Stan personalny jednak chwilę później się wyrównał, bowiem drugie "żółtko" ujrzał Słysz.

0-1 Krystian Kalemba (25)
0-2 Kacper Słysz (70)

Resovia II: Daniel - Sypek (76. Fluda), Chuchro, Piestrak, Ostrowski (53. Ząbkowicz), Feret, Tolmachov (46. Krzysztofek), Radulj, Czernysz (87. Zięba) - Podsiadły (53. Bomba), Dziubiński

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski - Szymon Słysz, Lorenc, Karol Adamiak, Kaczmarski (65. Kacper Słysz) - Tabisz, Baran, Jaklik (83. Pielech), Ząbkiewicz, Kalemba (80. Gąsior) - Kamil Adamiak (75. Szomko)

Żółte kartki: Daniel, Krzysztofek, Czernysz - Krzanowski, Kacper Słysz, Tabisz, Ząbkiewicz

Czerwone kartki: Bartosz Krzysztofek (86-faul taktyczny) - Kacper Słysz (90-druga żółta)

Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec)