2021-05-23 22:01:00

Ważna wygrana Błękitnych Ropczyce! Legion Pilzno w pokonanym polu

Błękitni Ropczyce nie rezygnują z walki o utrzymanie. W niedzielę podopieczni Rafała Ormiańskiego pokonali na wyjeździe Legion Pilzno.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Błękitni Ropczyce punktów potrzebowali jak tlenu i od początku ruszyli do ataku. Podopieczni Rafała Ormianskiego bardzo szybko objęli prowadzenie. W polu karnym, Mateusz Kochan faulował Dawida Zawiślaka i arbiter wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Michał Ogrodnik, który pewnym strzałem pokonał golkipera Legionu Pilzno.

Przyjezdni nie zatrzymywali się i szybko ruszyli w poszukiwaniu gola numer dwa. Błękitni napierali, a okazję miał m.in. Zawiślak, lecz Kochan był górą. Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla przyjezdnych, ktorzy w 50. minucie podwyższyli na 2-0, a gola zdobył Bartosz Waszczuk. Zespoł z Ropczyc był w gazie i wcale nie zamierzał na tym poprzestawać.

Błękitni bardzo dobrze się prezentowali i w 59. minucie prowadzili już 3-0, a ponownie piłkę w siatce umieścił Waszczuk. Legion z pewnością nie tak wyobrażał sobie to spotkanie, ale do jego końca jeszcze trochę pozostało. Ekipa Romana Gruszeckiego nie potrafiła jednak znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza zespołu z Ropczyc.

0-1 Michał Ogrodnik (6-rzut karny)
0-2 Bartosz Waszczuk (50)
0-3 Bartosz Waszczuk (59)

Legion Pilzno: Kochan – Gliwa (46. Nalepka), Tragarz, Cichowski (46. Dereń), Buras - Pęcak, Turczyn (70. Kuczek), Barycza, Mazur, Sztuka (70. Czyjt) – Misztal (80. Chmura)

Błękitni Ropczyce: Dybski – Kmiotek, Gdowik, Waszczuk, Kukla – Majka (89. Delekta), Piwowar, Majcher, Ogrodnik (81. Bieniek), Siepierski (81. Sulisz) – Zawiślak (61. Fornek)

Żółte kartki: Kochan, Gliwa, Sztuka

Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów)