2020-11-08 12:02:16

Dariusz Skrzypczak: Szkoda, że przegraliśmy, ale taka jest brutalna piłka czasami

PGE Stal Mielec w sobotnie popołudnie, mimo gry w przewadze, przegrała z Wartą Poznań. Jedyny gol w tym meczu padł w 88. minucie, a jego autorem był Mateusz Kuzimski. Zobaczcie jak to spotkanie, ocenił trener biało-niebieskich.

-Trudno jest tak, zaraz po takim meczu, gdzie przegrywamy, o jakąś taką trzeźwą i odpowiednią analizę. Zespół dobrze się zaprezentował w pierwszej połowie, brakowało nam troszkę szczęścia przy wykończeniu. Nie udało nam się jako pierwsi strzelić bramki. W drugiej połowie, mieliśmy te same cele, czyli dominowanie, być w posiadaniu piłki i z cierpliwością wyczekiwania odpowiednich okazji do zdobycia bramki - powiedział Dariusz Skrzypczak po meczu z Wartą Poznań.

-Te wszystkie zmiany były podyktowane tym, żeby nowe impulsy wprowadzić do zespołu. Chcieliśmy koniecznie, za wszelką cenę, ten mecz wygrać. W drugiej połowie mieliśmy sytaucje, może jedną, dwie. Nasza postawa nie była już tak dobra jak w pierwszej połowie. Przeciwnik miał coraz więcej sytuacji do zdobycia bramki i to był taki moment, gdzie trzeba było bardzo uważać, szczególnie przy stałych fragmentach gry - dodał szkoleniowiec PGE Stal Mielec.

-To co się wydarzyło w 85. minucie, to jest najczarniejszy scenariusz, jaki mógł nas spotkać. To są właśnie takie mecze, że jeśli się nie strzela do przodu bramek, jeśli chodzi o ofensywę naszą, to trzeba bardzo uważać w defensywie. Dzisiaj zespół dał się zaskoczyć. Mimo konsekwencji, mimo przewagi, praktycznie 60-70 minut, mimo przewagi jednego zawodnika, nie udało nam się strzelać bramek, nie udało się tego meczu wygrać, a nawet zremisować - kontynuował.

-Rozczarowanie jest dość duże, ale mamy teraz czas. Przenalizujemy, zastanowimy się, co można jeszcze poprawić, żeby nie było tego typu sytuacji jak miało miejsce dzisiaj. Taka jest piłka nożna, czasem jest brutalna, ale taka właśnie jest. Dlatego głowa do góry. Odpoczniemy dwa tygodnie i przygotujemy się do następnego naszego meczu. Szkoda, że przegraliśmy, ale taka jest brutalna piłka czasami - zakończył opiekun biało-niebieskich.

Pełny zapis pomeczowej konferencji prasowej jest dostępny poniżej.