2020-11-07 21:29:26

Porażka Rawlplug Sokoła Łańcut z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych

Emocji w sobotnie popołudnie w Łańcucie nie brakowało. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego dzielnie walczyli, jednak ostatecznie to zespół z Wałbrzycha cieszył się z wygranej.

Spotkanie od pierwszych minut było wyrównane, a obie ekipy szły cios za cios. Z czasem to jednak Górnik Trans.eu Wałbrzych zaczął odjeżdżać, ale Rawlplug Sokół Łańcut cały czas próbował trzymać bezpieczny dystans. Po pierwszej kwarcie goście wygrywali pięcioma punktami.

Druga część gry rozpoczęła się fatalnie dla żółto-czarnych, których strata do zespołu z Wałbrzycha zaczęłą się powiększać. W pewnym momencie wynosiła ona piętnaście punktów. Sokół próbował niwelować straty, jednak te do przerwy wynosiły aż jedenaście oczek.

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego po zmianie stron, czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Dystans do przyjezdnych zaczął maleć, jednak chwilę zajęło zniwelowanie go do niemal zera. Łańcucianie dzielnie walczyli i czwartej kwarcie wyszli na prowadzenie 71-70.

Wynik wraz z upływającym czasem był na styku i jak się okazało, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej także walki nie brakowało, ale to Górnik okazał się lepszy. Zespół z Wałbrzycha ostatecznie wygrał z przewagą sześciu oczek, a spotkanie zakończyło się wynikiem 102-108.

Rawlplug Sokół Łańcut - Górnik Trans.eu Wałbrzych 102-108 (21-26, 13-19, 33-23, 19-18, 16-22)

Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 6, Kulikowski 6, Małgorzaciak 19, Jankowski 22, Pełka 10, Fraś 21, Karolak 5, Klima 4, Majka 9, Czarwonka 0

Górnik Trans.eu Wałbrzych: Koperski 2, Durski 2, Jakóbczyk 8, Bojanowski 15, Cechniak 18, Malesa 25, Wróbel 14, Ratajczak 3, Zywert 21

Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Jakub Adameczek, Michał Cieśla

Komisarz: Wiesław Nowakowski