2020-11-08 14:59:44

Texom Sokół Sieniawa wygrał ze Stalą Stalowa Wola! Jarosław Lis bohaterem gospodarzy

Podopieczni Ryszarda Kuźmy kontynuują serię meczów bez porażki. Zespół z Sieniawy skromnie pokonał Stalówkę, a o wyniku zadecydował gol z pierwszej połowy.

Od pierwszych minut to Stal Stalowa Wola była stroną przeważającą. Wynik już w 4. minucie mógł otworzyć Piotr Mroziński, ale główkował obok słupka. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia szukali okazji do zdobycia gola. Texom Sokół Sieniawa zaskoczył jednak zielono-czarnych i to miejscowi wyszli na prowadzenie po trafieniu Jarosława Lisa.

To widocznie podrażniło Stalówkę, która błyskawicznie ruszyła do odrabiania strat. Szybko wyrównać mógł Filip Szifer, jednak z jego strzałem poradził sobie Mateusz Zając. Z czasem to zespół dowodzony przez Ryszarda Kuźmę zaczął częściej być przy piłce, jednak brakował konkretów. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Stal cały czas próbowała zaskoczyć miejscowych. W 48. minucie szansę miał Piotr Mroziński, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Zawodnik urodzony w Przemyślu po chwili znowu zdecydował się na strzał, jednak golkiper Sokoła był czujny. Mecz z czasem jednak zaczął być wyrównany, a akcja meczu przeniosła się na środek.

Przyjezdni cały czas próbowali nawiązać walkę z drużyną z Sieniawy, która od 77. minuty grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę ujrzał Bartosz Grasza, który w przeszłości grał w Stalówce. Zielono-czarni próbowali wykorzystać przewagę, jednak Sokół mądrze się bronił i skutecznie odpierał ataki zespołu ze Stalowej Woli.

1-0 Jarosław Lis (11)