2020-10-10 19:15:33

Remis Apklan Resovii ze Stomilem Olsztyn. Zadecydował gol w ostatniej akcji

Rzeszowianie w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego ugrali punkt. Zespół dowodzony przez Szymona Grabowskiego jednak nie jest zbytnio z niego zadowolony, bowiem gola na 1-1 stracił w ostatniej akcji meczu.

Początek dzisiejszego meczu był wyrównany, a okazje miała zarówno jedna jak i druga drużyna. Groźnie zrobiło się już w 5. minucie, gdy Wojciech Łuczak przymierzył z rzutu wolnego, ale w bramce czujny Marcel Zapytowski. Stomil Olsztyn zaczął coraz śmielej atakować i zagrażać Apklan Resovii.

Pasiaki mądrze się jednak broniły i skutecznie odpierały ataki miejscowych. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje w tym meczu. Najpierw w 16. minucie uderzał Grzegorz Płatek, a po chwili Łuczak wypatrzył Grzegorza Kuświka, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

Gospodarze częściej byli przy futbolówce, ale niewiele z tego wynikało. Z czasem to podopieczni Szymona Grabowskiego zaczęli napierać, a Piotr Skiba miał coraz więcej roboty. Rzeszowianie w końcu dopięli swego rzutem na taśmę przed przerwą. Bartłomiej Wasiluk uderzył zza pola karnego i umieścił piłkę w siatce.

Sytuacja ta widocznie podrażniła Stomil, który po zmianie stron rozpoczął poszukiwania wyrównującego trafienia. Najpierw groźnie uderzał Damian Sierant, a po chwili w pole karne wrzucał Carolina. Czujni od pierwszych minut drugiej odsłony byli rzeszowianie, którzy mieli sporo roboty we własnej szesnastce.

Przyjezdni nie zamierzali być dłużni i po chwili mogło być już 0-2, ale Wasiluk uderzał nad poprzeczką. Apklan Resovia coraz bardziej się rozkręcała i w 59. minucie miała kolejną bardzo dobrą okazję. Jarosław Czernysz wypatrzył Radosława Adamskiego, ale ostatniej chwili przerwał podanie Wiktor Biedrzycki.

Rzeszowianie coraz częściej byli przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Stomil w końcówce meczu mocniej przycisnął. Pasiaki robiły co mogły, odpierając ataki miejscowych. To okazało się niewystarczające, bowiem w niemal ostatniej akcji, Grzegorz Kuświk doprowadził do wyrównania.

0-1 Bartłomiej Wasiluk (45)
1-1 Grzegorz Kuświk (90)

Stomil Olsztyn: Skiba – Sierant (78. Straus), Szota, Biedrzycki, Byrtek, Carolina – Hinokio, Ogrodowski (69. Sadowski), Spychała (66. Loshi), Łuczak – Kuświk

Apklan Resovia: Zapytowski – Mikulec, Kubowicz (46. Domoń), Wasiluk, Kuczałek – Czernysz (87. Twardowski), Adamski (87. Feret), Płatek (73. Radulj), Geniec, Zalepa – Demaniuk (75. Rogalski)

Żółte kartki: Byrtek - Wasiluk, Kuczałek

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)