2020-10-11 11:26:56

Szymon Grabowski: Jak się nie wygrywa 2-0, to do końca trzeba drżeć o wynik

Apklan Resovia wczoraj zremisowała ze Stomilem Olsztyn. Podopieczni Szymona Grabowskiego nie są jednak z niego do końca zadowoleni, bowiem w ostatniej akcji meczu stracili gola na 1-1. Zobaczcie jak to spotkanie ocenił opiekun Pasiaków.

-Nie wiem czy bylibyśmy zadowoleni z remisu, nie kalkulowaliśmy. Przyjeżdżając tutaj do Olsztyna, wiedzieliśmy że my tych punktów potrzebujemy i w końcu chcieliśmy być pochwaleni nie tylko za dobrą grę dłuższymi momentami, ale też za wynik. To nam przyświecało - powiedział Szymon Grabowski po meczu ze Stomilem Olsztyn.

-Co ja mogę powiedzieć? Długa droga przed nami, pewnie będziemy mieli sporo czasu by przeanalizować to co się stało. Dla nas stała się rzecz nieprawdopodobna. Stracić bramkę w 95. minucie, gdzie nie za bardzo się do tego skłaniało, to jest duża sztuka i znowu żeśmy pomogli w tej bramce, bo mamy asyste przy bramce Kuświka, który miał tylko trochę miejsca. Wiadomo jaki to jest napastnik, skończył bramką, dał remis Stomilowi i to jest plus dla niego - dodał szkoleniowiec Apklan Resovii.

-My mamy pretensję do siebie, bo tych punktów nam trzeba, a tutaj byliśmy blisko zdobycia trzech po meczu bardzo konsekwentnym. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu. Mieliśmy momentami problemy, szczególnie na bokach, ale korekta w przerwie pokazała to, że żeśmy dobrze się organizowali i tą piłkę odbieraliśmy delikatnie wyżej - kontynuował opiekun "Pasiaków".

-Pretensje nie tylko o tą ostatnią sytaucję, ale pretensje też o to że nie postawiliśmy, może nie kropki, ale nie ułożyliśmy sobie tego spotkania lepiej, bo na 2-0 myślę mieliśmy wyśmienitą sytuację. Takie sytuacje trzeba strzelać, wygrywać 2-0. Jak się nie wygrywa 2-0, to do końca trzeba drżeć o wynik i w naszym przypadku to się potwierdziło. Bardzo duży żal, bardzo duża złość. Tak jak do tej pory, tej drużyny nie złamały rzeczy z którymi mieliśmy pod górkę, tak też nie złamie stracona bramka - zakończył popularny "Graba".

Pełny zapis pomeczowej konferencji prasowej, dostępny jest poniżej.