2020-10-11 10:23:44

Miasto Szkła Krosno przegrało z Księżakiem Łowicz

Krośnianie przegrali drugi mecz w trwających rozgrywkach o mistrzostwo Suzuki 1 ligi. Tym razem halę przy Bursaki 29 w lepszych humorach opuszczała ekipa z województwa łódzkiego.

Miasto Szkła Krosno w starciu z Księżakiem Łowicz chcieli pójść za ciosem. Podopieczni Marcina Radomskiego po wygranej w Pruszkowie, nienajlepiej rozpoczęli mecz numer 3. kolejki Suzuki 1 ligi mężczyzn. Z czasem jednak miejscowi zaczęli gonić wynik,ale ostatecznie pierwszą kwartę przegrali w stosunku 19-22.

Po krótkiej przerwie, goście wrzucili piąty bieg i jeszcze bardziej odskoczyli ekipie z Krosna. W drugiej kwarcie aż sześć celnych "trójek" rzucił Wojciech Jakubiak. Miasto Szkła próbowało nawiązać walkę, jednak Księżak grał jak w transie. Po drugiej kwarcie na tablicy wyników widniało 35-56.

Ekipa Marcina Radomskiego po zmianie stron, próbowała odrobić straty i powalczyć o korzystny rezultat. Miejscowi dzielnie walczyli, ale też razili nieskutecznościa. Krośnianie nie dawali jednak za wygraną i w ostatniej kwarcie postawili wszystko na jedną kartę. Zespół z Łowicza kontrolował jednak przebieg boiskowych wydarzeń i dowiózł ostatecznie wygraną do końca.

Miasto Szkła Krosno - Księżak Łowicz 72-79 (19-22, 16-34, 19-7, 18-16)

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 14, Oczkowicz 10, Ciesielski 5, Jankowski 0, Czujkowski 13, Krzywdziński 6, Łączyński, Ciechociński 8, Walciszewski, Żmudzki 7, Szwedo 3, Wieloch 6

Księżak Łowicz: Kramarz, Jakubiak 26, Stopierzyński 11, Włuczyński, Fatz 9, Świderski 0, Bodych 11, Kucharek 11, Kobus 11

Sędziował: Michał Pogon

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski