2020-10-10 18:08:35

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała w Chełmie. Obroniony rzut karny i gra w osłabieniu

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska znów mogli cieszyć się z wygranej (fot. Patryk Górecki / archiwum)
Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska wygrali 1-0 w Chełmie z tamtejszą Chełmianką. Podkarpacki zespół grał w osłabieniu i zdołał wybronić jedenastkę.

Kolejny wyjazdowy pojedynek Wólczanki Wólka Pełkińska na pewno nie rozpoczął się po myśli gościl. Już w 11. minucie czerwoną kartką ukarany został Krystian Wrona, a arbiter wskazał na rzut karny dając Chełmiance Chełm wymarzoną okazję do objęcia prowadzenia.

Do jedenastki podszedł Krystian Wójcik i... nie zdołał pokonać golkipera gości Oskara Kubika, który obronił jego strzał.

Pomimo gry w osłabieniu Wólczanka nie przestraszyła się rywali. Podopieczni Daniela Myśliwca nie dali sobie wbić gola, a sami zdołali trafić do bramki gospodarzy. Autorem trafienia na wagę trzech punktów był Rafał Dusiło, który wpisał się na listę strzelców w 68. minucie meczu.

Podkarpacki zespół kontynuuje tym samym znakomitą serię pięciu kolejnych zwycięstw i pnie się w górę tabeli 3 ligi grupy IV. Wólczanka Wólka Pełkińska zajmuje obecnie 4. miejsce w klasyfikacji rozgrywek.

0-1 Rafał Dusiło (68)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Kubik - Wach, Wrona, Pawłowski, Łazarz, Szczypek, Podstolak, Galara (82. Peda), Pietluch (78. Matofij), Olejarka (66. Dusiło), Durda (66. Bała)