2020-10-10 18:35:06

Sokół Sieniawa urwał punkt Wiśle Puławy. Cenny remis z liderem

Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) zdobył cenny punkt na boisku lidera, Wisły Puławy (fot. Patryk Górecki / archiwum)
Piłkarze Sokoła Sieniawa zremisowali 1-1 w wyjazdowym meczu 3 ligi grupy IV z Wisłą Puławy.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy nie przestraszi się wyżej notowanego rywala i sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom. Przy odrobinie szczęścia mogli to spotkanie nawet wygrać po prowadzili 1-0.

Od pierwszych minut przewagę mieli gracze Wisły Puławy, którzy celowali w tym spotkaniu w komplet punktów. Gracze Sokoła Sieniawa grali jednak mądrze w obronie i nie pozwolili gospodarzom na stworzeniu wielu okazji bramkowych. W bardzo wyrównanej pierwszej połowie nie padły żadne gole.

Świetną okazję na objęcie prowadzenia miejscowi mieli tuż po zmianie stron. W 47. minucie groźnie główkował Adrian Paluchowski, a jego strzał z trudem wybronić zdołał Mateusz Zając.

W 60. minucie niespodziewanie to gracze z Sieniawy objęli prowadzenie. W pole karne z piłką wpadł Jarosław Lis, który po indywidualnej akcji nie dał szans Piotrowi Owczarzakowi.

Piłkarze Wisły Puławy odpowiedzieli dość szybko. Zaledwie kilka minut później świetnym podaniem popisał się Bartłomiej Bartosiak, a Adrian Paluchowski będąc sam na sam nie zmarnował okazji.

Od tego momentu przewaga gospodarzy zaczęła uwidaczniać się coraz mocniej, ale Sokół zagrał bardzo mądrze w obronie i nie dał się pokonać. Świetnie dysponowany był Mateusz Zając, który tego dnia już nie dał się pokonać.

Gracze Wisły Puławy po meczu mieli spore pretensje do sędziego, który nie odgwizdał ewidentnych według nich fauli w polu karnym. Dwukrotnie w jedenastce gości przewracał się Adrian Paluchowski, ale arbiter nie zdecydował się wskazać na "wapno".

0-1 Jarosław Lis (60)
1-1 Adrian Paluchowski (68)

Wisła Puławy: Owczarzak - Cheba, Kiczuk, Cyfert, Pigiel (60. W. Puton), Kuban, Skałecki, T. Zając (46. Bartosiak), Brągiel (73. Pielach), Drozdowicz, Paluchowski

Sokół Sieniawa: M. Zając - Drelich, Kapuściński, Kitiliński (74. Pikiel), Jędyras, Purcha, Burka, Lis, Graszka, Mazurek, King (46. Skała)

Żółte kartki: Pigiel, Brągiel, T. Zając, Skałecki Kiczuk, Cyfert - Drelich.