2020-10-10 17:10:03

Stal Rzeszów zremisowała z Garbarnią Kraków. Szkoda zmarnowanych okazji

Stal Rzeszów zremisowała 0-0 w wyjazdowym meczu 2 ligi z Garbarnią Kraków. Rzeszowski zespół miał w drugiej połowie poprzeczkę i słupek, więc tym bardziej szkoda, że trzy punkty nie wróciły na Podkarpacie.

W pierwszej połowie pojedynku w Krakowie gra toczyłą się głównie w środku pola. Lepsze okazje mieli gospodarze, ale strzały Daniela Morysa i Rafała Góreckiego pewnie obronił Wiktor Kaczorowski.

Kilka minut po zmianie stron świetną okazję, by dać prowadzenie Stali Reszów miał Grzegorz Goncerz, ale będąc w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki. W 65. minucie groźnie uderzał Błażej Szczepanek, ale też zabrakło mu precyzji.

Kilka minut później było jeszcze groźniej, kiedy to piłka po strzale jednego z zawodników Stali Rzeszów odbiła się od poprzeczki i zatańczyła na linii bramkowej. Na nieszczęście podkarpackiej drużyniy niestety jej nie przekroczyła.

W 83. minucie biało-niebiescy kolejny raz byli blisko gola, ale znów zabrakło im nieco szczęścia. Tym razem po uderzeniu Bartosza Wolskiego piłka odbiła się od słupka.

Ostatecznie Stal Rzeszów musiała pogodzić się z remisem w Krakowie. Szkoda, bo w drugiej połowie rzeszowianie mieli kilka dogodnych okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Warto nadmienić również, że w barwach rzeszowskiej drużyny zadebiutowali Jarosław Fojut i Bartosz Wolski, dwaj zawodnicy, którzy niedawno dołączyli do zespołu.

Wyniki meczów 8. kolejki:

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł - Jakub Kowalski, Mateusz Kardas, Donatas Nakrosius, Rafał Górecki, Daniel Morys, Mateusz Duda, Tomasz Kołbon, Jakub Bąk (67. Grzegorz Marszalik), Kamil Kuczak (90. Dawid Malik), Błażej Radwanek (73. Michał Feliks).

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Piotr Głowacki, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut, Mariusz Sławek (46. Radosław Sylwestrzak), Wiktor Kłos, Wojciech Reiman, Marcel Kotwica, Błażej Szczepanek (76. Bartosz Wolski), Damian Michalik (15. Rafał Maciejewski), Grzegorz Goncerz (87. Dawid Olejarka).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).
Żółte kartki: Kardas, Kuczak - Szczepanek, Reiman, Kłos, Sylwestrzak, Głowacki.