2020-10-10 17:51:45

Orzeł Przeworsk pokonał Lechię Sędziszów Małopolski

Podopieczni Pawła Załogi zaczynają się rozkręcać. Dziś beniaminek z Przeworska wygrał trzeci mecz z rzedu. W pokonanym polu natomiast została Lechia.

Orzeł Przeworsk powoli się rozkręca w 4 lidze podkarpackiej. Zespół dowodzony przez Pawła Załogę, po dwóch wygranych z rzędu chciał pójść za ciosem i zdobyć trzeci już komplet oczek. Rywalem biało-czerwonych była Lechia Sędziszów Małopolski, która wraca do gry po problemach zdrowotnych.

Gospodarze prowadzenie objęli w 18. minucie, a na listę strzelców wpisał się Hubert Bednarz z rzutu karnego. Lechia chciała jak najszybciej odrobić straty, ale Orzeł dobrze grał w obronie i skutecznie odpierał ataki. Zespół z Przeworska także miał swoje okazje, lecz ostatecznie więcej goli do przerwy nie padło.

Po zmianie stron, Orzeł rozpoczął poszukiwania gola numer dwa, który z pewnością uspokoiłby sytuację na boisku. Sztuka ta udała się ekipie Pawła Załogi w 54. minucie, a do siatki trafił Dawid Czyrny. Miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i nadal atakowali, chcąc czym prędzej zdobyć trzecią bramkę.

Lechia próbowała nawiązać walkę z ekipą miejscowych, ale stać ją było zaledwie na gola kontaktowego. Ten padł w 86. minucie, a jego autorem był Miłosz Lis. Beniaminek z Sędziszowa Małopolskiego po strzeleniu bramki na 2-1, ruszył w poszukiwaniu wyrównującego trafienia, ale Orzeł mądrze się bronił i dowiózł prowadzenie do końca.

1-0 Hubert Bednarz (18-rzut karny)
2-0 Dawid Czyrny (54)
2-1 Miłosz Lis (86)