https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-10-10 16:53:51

Iga Świątek pokonała Sofie Kenin i wygrała Roland Garros!

Iga Świątek (w środku) wygrała Roland Garros (fot. archiwum)
Iga Świątek (w środku) wygrała Roland Garros (fot. archiwum)
Polka urodzona w Raszynie osiągnęła bardzo duży sukces sportowy. Jest to ważna chwila, bowiem jako pierwsza wygrała turniej wielkoszlemowy.
 
Iga Świątek w decydującym meczu pokonała Sofie Kenin i wygrała Roland Garros. Polka świetnie radziła sobie w tegorocznej edycji i w spotkaniu finałowym, tylko potwierdziła swoją wysoką formę. W pierwszym secie, tenistka z Raszyna błyskawicznie objęła prowadzenie 3-0.
 
Amerykańska tenisistka szybko się jednak otrząsnęła i od tej pory mecz się wyrównał. Iga Świątek nie dawała jednak za wygraną i ostatecznie wygrała pierwszego seta w stosunku 6-4. Urodzona w Raszynie tenisistka nie zatrzymywała się i jak najszybciej chciała zakończyć ten mecz.
 
Spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z uczestniczek wielkiego finału, nie odstawiała nogi. Polka mocniej przycisnęłą i ostatecznie wygrała drugiego seta w stosunku 6-1, odnosząc tym samym ogromny sukces, wygrywając w turnieju Roland Garros. Świątek tym samym stała się pierwszą zawodniczką z Polski, której udała się ta sztuka.
 
Iga Świątek - Sofia Kenin 2-0 (6-4, 6-1)

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij