2020-10-04 08:00:00

Przełamanie Hutnika Kraków! Wygrał z Olimpią Elbląg

Nastały bardzo dobre humory u beniaminka z Krakowa! Ekipa Leszka Janiczaka w końcu się przełamała i wygrała na wyjeździe w Elblągu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1.

Hutnik Kraków w końcu się przełamał i zdobył kolejny komplet oczek na drugoligowym froncie. Łatwo on jednak nie przyszedł, bowiem ekipa Leszka Janiczaka mierzyła się z Olimpią Elbląg. Drużyna ta ma swoje problemy i także chciała się przełamać. Zapowiadało się więc bardzo ciekawe starcie.

Gospodarze w pierwszych minutach, częściej byli przy piłce, ale nie wynikało z tego nic konkretnego. Z czasem to jednak Hutnik zaczął przejmować inicjatywę i coraz częściej straszyć miejscowych. Ostatecznie jednak do przerwy bramki nie padły, a na tablicy wyników widniało 0-0.

Zespół z Nowej Huty nie zamierzał wracać do domu bez punktów, wobec czego tuż po zmianie stron ruszył do ataku. Beniaminek lepiej się prezentował, choć Olimpia zagrażała przede wszystkim stałymi fragmentami. Kluczowa w tym meczu okazała się 84. minuta, bowiem wtedy Patryk Kieliś trafił na 0-1. Jak się okazało później, był to jedyny gola, a po końcowym gwizdku to Hutnik cieszył się z wygranej.

0-1 Patryk Kieliś (84)

Olimpia Elbląg: Bartosz Przybysz - Tomasz Sedlewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Michał Kiełtyka - Oskar Kordykiewicz (63. Eryk Filipczyk), Klaudiusz Krasa, Wojciech Zyska, Michał Ressel (63. Oskar Bohm), Damian Poliński (81. Marcin Bawolik) - Janusz Surdykowski (55. Karol Styś)

Hutnik Kraków: Dawid Smug - Sebastian Olszewski, Tomasz Jaklik, Piotr Stawarczyk, Przemysław Antoniak - Mateusz Ozimek (46. Mateusz Reczulski), Łukasz Kędziora, Patryk Kieliś (90. Filip Handzlik), Krzysztof Świątek, Dawid Linca (90. Mateusz Zając) - Abdallah Hafez (80. Patryk Matysek)

Żółte kartki: Krasa, Lewandowski, Bohm, Filipczyk, Bawolik - Olszewski, Antoniak, Smug, Hafez, Reczulski, Matysek

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)